Web Analytics

У Харкові створили комісію із запобігання коронавірусу

У міськраді визначили медзаклади, які будуть задіяні у випадку поширення коронавірусу у Харкові, і оцінили їх потреби. 

Заходи із запобігання поширенню коронавірусу обговорили на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 3 березня. 

«Всі медичні заклади міста Харкова забезпечені методичними матеріалами та алгоритмами дій у разі надходження осіб із підозрою на гостре вірусне захворювання та коронавірус», — сказав директор Департамента охорони здоров'я міськради Юрій Сороколат.

Для надання допомоги будуть задіяні лікарні №31, №28, №18, пологовий будинок №2. 

«Загальна сума необхідних коштів для забезпечення роботи лікувальних закладів в умовах можливого розповсюдження гострого респіраторного вірусу, викликаного коронавірусом, складає 14,1 млн грн», — сказав Сороколат.

Ще 6,3 млн грн — потреба у засобах захисту поліклінічної служби. 

«У щоденному режимі має бути інформація для батьків. Мають бути огляди дітей, температуру вимірювати, виявляти дітей, які з інфекцією прийшли. Щоб ми не допустили масового захворювання», — сказав перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

На його переконання, епідеміологи мають звернути увагу на роботу ринків. І хоча Всесвітня організація охорони здоров’я називає ймовірність зараження через предмети низькою, Терехов певен, що речі на таких ринках, як «Барабашово», несуть «колосальну загрозу» і від покупок потрібно утриматися. 

Фото Харківської міськради

«Де гарантія, що ті товари, які сьогодні перевезені через кордон, не заражені? І будуть продані, розійдуться містом і що далі робити? В період цієї ситуації я прошу серйозно поставитись до цього… Тут немає жодної політики, про яку намагаються постійно говорити. Тут є здоров'я людей. Нам не вистачало ще отримати коронавірус у місті Харкові. У Чернівцях, ви бачите, вже почалося», — сказав Терехов. 

Начальниця харківського Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Ірина Зубкова повідомила, що кілька тижнів тому на «Барабашово» повернулися чотири громадянина Китаю. Лікар ТЦ ознак захворювання у них не виявив, карантинні заходи не проводилися. За словами Сорокалата, ще одній громадянці, яка приїхала до Харкова з Китаю без ознак хвороби, запропонували самоізоляцію на 14 днів. 

3 березня в Україні зареєстрували перший випадок коронавірусу. Скріншот: www.who.int

Не виключено, що працівникам ринків рекомендуватимуть ввести масковий режим. Конкретні заходи обговорять на засіданні новоствореної комісії на чолі із заступницею мера Світланою Горбуновою-Рубан. Як повідомили у пресслужбі міськради, у середу, 4 березня, у міськраді зустрінуться з керівниками ринків та великих торгових центрів.

Автор: Надія Зайченко

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED