Web Analytics

Про дефекти мосту на окружній знали за рік до обвалу — ХНАДУ

Спеціалісти Харківського національного автомобільно-дорожного університету на замовлення Служби автодоріг у Харківській області обстежували шляхопровід на окружній у червні 2018-го і дійшли висновку, що він «обмежено-працездатний».

Про це за два дні після обвалу мосту, 27 серпня, повідомили в ХНАДУ.

Спеціалісти попереджали про дефекти, які треба усунути для «нормальної експлуатації шляхопроводу».

Особливу увагу в ХНАДУ звертали, зокрема, на необхідність ремонту конструкцій опор.

«На підставі обстеження споруди і теоретичних розрахунків основних несучих елементів можна зробити висновок про те, що вантажопідйомність шляхопроводу достатня для пропуску двох колон розрахункових навантажень Н-30, Н-40, А 11 і автомобілів типу КрАЗ, а також одиночних навантажень за схемою НК-80. Рух сучасного нормативного навантаження за схемою А 15 та НК-100 по шляхопроводу заборонено. Пропуск наднормативних навантажень допускається після додаткового обстеження, розрахунку та визначення режиму проїзду», — відповіли спеціалісти за результатами обстеження, додавши, що у противному випадку ХНАДУ не гарантує безпечну роботу споруди.

Фото: khadi.kharkov.ua

Висновки щодо стану мосту пояснив завідувач кафедри мостів, конструкцій та будівельної механіки ХНАДУ Віталій Кожушко.

«Це четвертий стан. П'ятий — це неробочий, міст треба закривати. А четвертий — обмежено робочий, необхідний певний режим експлуатації, пропуску транспорту — всього. Але навіть це має діяти тільки тоді, коли буде ліквідовано всі дефекти. Але жоден дефект не ліквідовано», — цитує Кожушка «Інтерфакс-Україна».

Він також детільніше описав дефекти опори.

«По-перше, там є непробетоновані великі «раковини». По-друге, в результаті експлуатації та відсутності догляду бетон відколюється й оголилася арматура, яка кородує. По-третє, було неправильно поставлено опори, одна опора нахилена», — розповів Віталій Кожушко.

Шляховики обіцяють завершити ремонт і відкрити проїзд до кінця року, зазначає медіа-група «Oб'єктив». Рух потягів під мостом не обмежений, на цій ділянці потяги йдуть повільніше, автомобілям доведеться об'їжджати.

Як організовано рух на дорозі після закриття зруйнованого мосту. Фото: kh.ukravtodor.gov.ua

Шляхопровід на окружній частково зруйнувався у неділю, 25 серпня. Ніхто не постраждав. У заяві за наслідками пригоди в Укравтодорі, якому підпорядковується Служба автодоріг у Харківській області, послалися на експертизу ХНАДУ від травня 2018 року, згідно якої «транспортна споруда (побудована у 1977 році) кваліфікувалася як працездатна і до категорії аварійних не належала».

В Укравтодорі вважають, що міст зруйнувався «через суттєве перевантаження однієї із фур». Припускається, що вантажівка загальмувала, після чого стався обвал.

Поліція порушила справу за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) та ч. 2 ст. 275 (порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за ціма статтями п'ять років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Читайте MediaPort у Telegram