Web Analytics

Призначена перша сесія новообраної Харківської міськради: там встигли змінити регламент

Депутати Харківської міської ради VII скликання 2 грудня внесли зміни до регламенту, що дозволять розпочати першу сесію ради VIII скликання без обраного міського голови. Дату першої сесії на вечірньому засіданні сьогодні ж затвердила міська виборча комісія. Новообрані депутати зберуться на сесію за тиждень, 9 грудня. 

За тиждень, 9 грудня, на сесію зберуться новообрані депутати. Дату першої сесії на вечірньому засіданні 2 грудня затвердила міська виборча комісія. 

Зміни до регламенту Харківської міськради ухвалили 53 голосами «за», «проти» проголосував один депутат, двоє утрималися.

Депутати доповнили ст. 11 регламенту частинами 4 та 5, що стосуються проведення першої сесії за відсутності міського голови «з поважних причин». У ч. 4 вперше з'являється посада «головуючого».   

Ч. 4. У разі, якщо на час проведення першої сесії міського голову обрано, однак він з поважних причин не бере участі в першому пленарному засіданні першої сесії, міська рада шляхом прийняття більшістю від присутніх депутатів на пленарному засіданні сесії міської ради процедурного рішення обирає з числа депутатів головуючого, який головує на пленарних засіданнях міської ради до обрання секретаря міської ради. З часу обрання секретаря міської ради він головує на пленарних засіданнях міської ради.

До обрання головуючого на пленарному засіданні міської ради головує голова відповідної територіальної виборчої комісії. 

Ч. 5 описує варіант, за яким міський голова «не запропонував кандидатуру секретаря міської ради». 

Ч. 5. У разі якщо на час проведення першої сесії міського голову обрано, однак він з поважних причин не бере участі в першому пленарному засіданні першої сесії та не запропонував кандидатуру секретаря міської ради, міська рада обирає тимчасову президію із числа депутатів міської ради в кількості трьох-п’яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях міської ради до обрання секретаря міської ради. 

До обрання тимчасової президії на пленарному засіданні міської ради головує голова відповідної територіальної виборчої комісії.

Геннадія Кернеса, якого транспортували на лікування до Берліна після захворювання на COVID-19 та ускладнень вірусу, немає у Харкові понад два з половиною місяці. Ініціатори внесення змін до регламенту — фракція Кернеса «Опозиційний блок «Довіряй ділам» та її представники Ігор Терехов і Олександр Новак — прямо не відповідають, чи пов'язана нагальність змін зі станом Кернеса.  

«Ми вносимо такі зміни тому, що ми можемо стикатися з різними ситуаціями. І в залежності від тієї ситуації, закон нам дозволяє вносити ці зміни до регламенту сесії Харківської міської ради. Цим ми користуємося і вносимо зміни», — сказав Ігор Терехов журналістам вранці 2 грудня. 

Терехов, який раніше ствердно заявляв, що мер буде у Харкові до 20 грудня, повідомив, що днями спілкувався з Кернесом, але коли точно він повернеться, «залежить від того, що скажуть лікарі».  

«Геннадій Адольфович може повернутися і до 20 грудня, все залежить від того, що скажуть лікарі, і коли вони скажуть, що все, будь ласка, — Геннадій Адольфович може вилітати до міста Харкова і керувати містом Харковом", — сказав Терехов.

Закон «Про місцеве самоврядування» не передбачає посади головуючого, а тимчасова президія, за цим законом, може бути зібрана у випадку, якщо голова не зареєстрований. Геннадій Кернес зареєстрований міським головою.   

Коментуючи вимоги закону, секретар міськради та в. о. міського голови Олександр Новак посилався на п. 11 та 15 ст. 46 закону «Про місцеве самоврядування».

Позафракційний депутат міськради Ігор Черняк, який виступив проти внесених змін, заявив, що є усі підстави їх оскаржити. 


Зміни до регламенту міськради розглядали на засіданні робочої групи 26 листопада. Крім положень щодо першої сесії змінюються правила відвідування громадянами пленарних засідань. 

Геннадій Кернес, втретє обраний Харківським міським головою, перебуває на лікуванні в Німеччині з середини вересня. На публіці мера не бачили від з кінця серпня. У нього виявили COVID-19, який, за даними міськради, дав ускладнення травмам, отриманим внаслідок замаху. У соцмережах та ЗМІ неодноразово поширювалися повідомлення про те, що міський голова у критичному або непрацездатному стані, пресслужба та посадовці міськради це заперечували. 10 листопада бізнесмен і друг Кернеса Павло Фукс опублікував першу за час хвороби міського голови світлину: на ній Кернес зображений у лікарняній палаті поруч із пасинком Родіоном Гайсинським.