Web Analytics

Пожежа в Харкові: 23 cічня в Україні — державний траур

У зв’язку із загибеллю під час пожежі 15 підопічних будинку для літніх людей 23 січня буде оголошений день жалоби на загальнодержавному рівні.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський на брифінгу в Харкові 22 січня.

«На жаль, причини приїзду до Харкова останній рік — не дуже добрі. З'ясуємо цю ситуацію і розуміємо, що це дуже серйозний виклик. Я підпишу указ, і завтра буде день трауру на державному рівні», — сказав він.

Глава держави також додав, що питання роботи закладів, подібних до харківського пансіонату, не врегульовано на державному рівні.

 «Думаю, що треба ставити задачу по всій країні. Знайти всі такі об'єкти. Щоб ми їх знаходили не в такі трагічні моменти, коли пожежі й коли втрачено 15 людей, на жаль», — цитує Зеленського «Суспільне».

Президент також висловив співчуття близьким загиблих.

Фото: president.gov.ua

Наразі співробітники поліції перевіряють 118 подібних об’єктів, розповів начальник ГУНП у Харківській області Андрій Рубель під час засідання регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки.

«Відпрацьовуємо такі об’єкти по місту Харкову та Харківській області, всього їх 118. Серед них — 11 пансіонатів, 30 хостелів та 20 будинків для людей похилого віку», — зазначив Рубель.

Комісія схвалила проведення перевірок у всіх соціальних закладах області — щодо законності їхнього функціонування, дотримання правил пожежної безпеки, санітарних норм і правил охорони праці.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Пожежа у будинку для літніх людей сталася в Харкові 21 січня. Загинули 15 підопічних закладу, ще п’ятеро зазнали травм.

Правоохоронці відкрили кримінальну справу за фактом порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей. Слідчі опрацьовують три головні версії причин загоряння, затримані четверо людей. Держбюро розслідувань також перевірить, як службовці ДСНС контролювали дотримання правил безпеки у будинку.

За даними Харківської міськради й обладміністрації, заклад не був оформлений належним чином.