«Пожежа, отрута і бомба»: у новому ТРЦ в Харкові провели навчання

У торговельно-розважальному центрі «Нікольський», нещодавно відкритому на вулиці Пушкінській, 10 червня провели тактико-спеціальні навчання.

У навчаннях брали участь рятувальники, поліцейські та медики, розповідають у Головному управлінні ДСНС у Харківській області. Вони мали разом із персоналом ТРЦ відпрацювати дії підчас трьох ймовірних подій.  

За легендою першого епізоду, через коротке замкнення електрообладнання в кінозалі на четвертому поверсі виникла пожежа. Дим розповсюдився, заважаючи відвідувачам вийти. Екстрені служби та адміністрація ТРЦ мали потренуватись в евакуації, гасінні пожежі та захисті сусідніх приміщень від вогню.  

Фото: kh.dsns.gov.ua

Другий епізод був пов'язаний з потраплянням отруйних речовин у повітря. Його відпрацьовувала група радіаційного та хіміко-біологічного. Хіміки за допомогою газоаналізаторів з’ясовували, чи є у приміщеннях пари небезпечних речовин. Вони знайшли розбиту колбу та провели дегазацію.

У третьому епізоді в ТРЦ шукали підозрілі предмети: задіяли поліцейських вибухотехніків і кінологів, піротехніків ДСНС. Піротехніки провели обшук, знайшли «вибухівку» та за допомогою спеціального робота на дистанційному керуванні знешкодили її.

«Сьогодні всі оперативні служби показали, що мають навички реагування на ситуації, пов'язані з порятунком людей, надання їм допомоги, ліквідації наслідків всіляких аварій і пригод у великих торговельних закладах. Всі спрацювали на відмінно», — прокоментував підсумки навчань заступник начальника ГУ ДСНС Анатолій Торяник.

Адміністрація «Нікольського» наголошує, що у центрі є сучасні системи протипожежного захисту, зовнішні пожежні гідранти та вогнегасники.

Керівник компанії-власника ТРЦ Дмитро Чумаков каже, що задоволений тренуванням.

«Ми упевнилися, що усі системи працюють у штатному режимі, спрацювали усі заходи безпеки, була евакуйована умовна кількість людей, наш персонал отримав безцінний досвід, як діяти у випадку надзвичайних ситуацій», — цитує Чумакова «Суспільне».

Тренувався, за інформацією Чумакова, увесь керівний склад закладу та по два співробітника від кожного магазину, загалом близько 250 людей.


ТРЦ «Нікольський» відкрили відкрили 21 травня. Вже за три дні у закладі сталася пожежа — через паління в забороненому місці спалахнув картон.

Правоохоронці також отримували анонімні повідомлення про замінування торговельного центру.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.