Web Analytics

«Потребує додаткового вивчення»: міськрада — про меморіальну дошку генералу КДБ

У Харківській міській раді прокоментували ситуацію щодо встановлення пам’ятної дошки почесному громадянину Харкова і Харківської області Юрію Шрамку.

Увічнити пам’ять Юрія Шрамка в такий спосіб запропонувала громадська організація «Харківський клуб «Генерал», розповів телеканалу UA: Харків секретар міської топонімічної комісії Олексій Хорошковатий. Шрамко був одним з її засновников.

«Він займав державні посади і за часів незалежності України. Він працював у Міністерстві військово-промислового комплексу на початку 90-х років.  Якщо казати саме про комітет держбезпеки? Ну, це питання потребує додаткового вивчення. Всі питання щодо виготовлення та встановлення — це на совісті заявників», — зазначив Хорошковатий.

За його словами, меморіальну дошку можуть встановити не раніше травня 2020 року.

«В нас є обмеження щодо року після смерті. Юрій Меркурійович пішов з життя 2 травня цього року», — пояснив секретар комісії.

Харківська міськрада. Фото: city.kharkov.ua

Очільниця територіального відділення Інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова наголошує, що встановлення дошки Шрамку суперечить законодавству. А саме — закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні».

«Частину життя він присвятив роботі в органах державної безпеки на керівних посадах. У 1987-1991 роках був начальником Управління КДБ Української РСР по Києву і Київській області, — каже Тахтаулова. — Ми будемо звертатися до Харківської міської ради з тим, щоб не встановлювати цю дошку».

У біографії Шрамка на сайті Харківської міськради також зазначається, що у 1980-1987 роках він був начальником Управління КДБ УРСР по Харківській області.

Рішення щодо встановлення меморіальної дошки Юрію Шрамку виконком міської ради ухвалив 28 серпня. Розмістити її планували на вул. Свободи, 8 — на фасаді будинку, де він мешкав у 2001-2009 роках.

Читайте MediaPort у Telegram