Порядок партій в бюлетені: реакція ЦВК на рішення суду про повторне жеребкування

У Центрвиборчкомі попереджають, що в разі повторного жеребкування можуть не встигнути надрукувати та розіслати бюлетені.

Рішення щодо проведення повторного жеребкування серед політичних партій для визначення номерів, за якими їх розмістять у бюлетенях, 4 липня ухвалив Шостий адміністративний апеляційний суд.

У прес-службі суду розповіли, що 2 липня до установи звернулася уповноважена особа Аграрної партії. Вона подала позов про скасування постанови Центральної виборчої комісії, у якій ЦВК зареєструвала кандидатів від «Руху нових сил Михайла Саакашвілі» і ухвалила включити партію до бюлетеню без жеребкування за №22. Позивач також просив суд зобов’язати ЦВК провести жеребкування серед усіх 22 партій.

«Позивач зазначив, що включення політичної партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» автоматично, без застосування спеціального принципу випадковості отримання порядкового номеру вказує на «винятковість» цієї політичної сили, зокрема, на те, що на неї не розповсюджуються загальні правила визначення порядкового номера», — пояснили в суді.

Колегія суддів визнала зазначену постанову ЦВК протиправною і скасувала, а також зобов’язала провести нове жеребкування.

Фото: 6aas.gov.ua

У Центральній виборчій комісії заявили, що не погоджуються з рішенням суду.

«Забезпечення прав одного суб'єкта виборчого процесу не може мати наслідком порушення прав та законних інтересів інших суб’єктів виборчого процесу та законного перебігу виборчого процесу в цілому як реалізації права виборців на вільне волевиявлення», — зазначили в комісії.

На переконання Центрвиборчкому, включення до бюлетеня партії «Рух нових сил» під № 22 давало змогу цій політичній силі та її кандидатам реалізувати свої права і при цьому не порушувало прав інших учасників виборів.

Комісія попереджає, що в разі нового жеребкування «Поліграфічний комбінат «Україна» не встигне вчасно надрукувати необхідну кількість бюлетенів. Їх також не встигнуть вчасно доставити на місця.

Як повідомляла напередодні голова ЦВК Тетяна Сліпачук, коментуючи рішення суду, надруковано вже понад 5 млн бюлетенів.

«Мені зараз тяжко прокоментувати всі юридичні аспекти згаданого рішення. Але я вам повідомляю, що якщо це акція, яка спрямована на зрив виборів, то всі офіційні повідомлення, дії безумовно будуть заздалегідь вам озвучені. ЦВК буде оскаржувати дане рішення і відстоювати право наших громадян провести вибори», — сказала Сліпачук.

Позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.

Читайте також: ЦВК визначила порядок розміщення партій у виборчому бюлетені

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.