Web Analytics

Порошенку підготували підозру

Державне бюро розслідувань скерувало до Генеральної прокуратури України проєкт повідомлення про підозру експрезиденту України Петру Порошенку. Слідчі також направили до ГПУ проєкт подання до Верховної Ради — щодо надання згоди на притягнення Порошенка до кримінальної відповідальності.

Про це сьогодні повідомила пресслужба ДБР.

«Зважаючи на високу увагу суспільства до стану досудового розслідування кримінальних проваджень, учасником яких є п’ятий президент України, інформуємо, що слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань скерували до Генеральна прокуратура України проєкт повідомлення про підозру п’ятому президенту України», — йдеться у релізі ДБР.

Проєкт підозри стосується «можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року».

Фото: facebook.com/petroporoshenko

Дії Порошенка кваліфікують за ч. 3 ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем).

«Крім того, слідчі ДБР направили до прокуратури проект подання до Верховної Ради України про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності п’ятого президента України, який є чинним народним депутатом України», — повідомили у ДБР.