Web Analytics

Порошенко звільнив Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО

Перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський фігурував у розслідуванні журналістів проекту «BIHUS.info» щодо зловживань в оборонному комплексі. Сам Гладковський звинувачення у причетності до протиправних схем відкидає.

Указ про звільнення Олега Гладковського президент України Петро Порошенко підписав 4 березня.

«Звільнити Гладковського Олега Володимировича з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України», — йдеться в документі.

Ситуацію зі звільненням Гладковського президент прокоментував сьогодні під час робочого візиту до Миколаєва.

«Сьогодні зранку перед відльотом до Миколаєва я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Так само його знято й з посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю», — зазначив Петро Порошенко.

Президент додав, що має намір обговорити питання проведення «максимально об’єктивного та всебічного розслідування» з керівництвом Національного антикорупційного бюро.

«Публічно звертаюся до Національного антикорупційного бюро із закликом розслідувати резонансні публікації і розставити усі крапки над і. Якщо хто  винен — до відповідальності. Хто сумлінно працював на зміцнення обороноздатності — тим дати змогу захистити своє чесне ім’я. Увечері планую переговорити телефоном з керівництвом НАБУ», — сказав Порошенко.

Фото: president.gov.ua

Відеосюжет журналістів проекту «BIHUS.info», у якому йдеться про «багаторічну схему вимивання сотен мільйонів гривень з українського оборонного комплексу», вийшов в ефір 25 лютого. Автори сюжету заявили, що посадовці оборонної сфери «отримували відкати з поставок контрабандних деталей для військової техніки, переплачуючи за них у два-чотири рази». Серед причетних до схеми автори матеріалу назвали першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, його сина Ігоря Гладковського, директора держконцерну «Укроборонпром» Павла Букіна.

Олег Гладковський 26 лютого заявив, що категорично відкидає усі звинувачення, та зазначив, що розслідування «складається з компіляції загальновідомих фактів і брудних фейків». Він також подав заяви з проханням призупинити його повноваження як першого заступника секретаря РНБО та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ ще з 2016 року веде слідство щодо низки підприємств, які постачають продукцію оборонному комплексу, та продовжить робити це разом із НАБУ.

Читайте MediaPort у Telegram