Web Analytics

Порошенко звернувся до народу, згадав про «ПриватБанк»

Президент України Петро Порошенко вважає, що повернення «ПриватБанку» у приватну власність загрожує клієнтам втратою грошей, а державі — дефолтом і економічною кризою.

Рішення Окружного суду Києва, який визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку», Петро Порошенко прокоментував у відеозверненні, яке розміщено на його сторінці в Facebook.

У зверненні Порошенко перерахував, чого вдалося досягти за останні роки, вибачився за те, що війну, бідність та корупцію не вдалося подолати, а також сказав, що загроза від РФ продовжує існувати, а Кремль розраховує на «слабкого, непідготовленого, некомпетентного новачка на посаді Президента України».

У зверненні до народу Президент України відкрито висловився проти свого опонента Володимира Зеленського, додавши, що за нього «агітує Москва: від Жириновського та Зюганова до нашої еміграції на чолі з Азаровим, яка вже спакувала валізи для повернення в Україну». «Як і група олігархів-втікачів», — додав Порошенко.

За словами президента, зараз один з «олігархів-втікачів» має намір повернути «ПриватБанк». Конкретні прізвища Порошенко не називав.

«План одного з них, в разі перемоги Зеленського, — повернути собі «ПриватБанк». Як бачите, їм не терпиться. Вони вже зараз почали реалізацію цього задуму. І подібна авантюра загрожує втратою грошей десяткам мільйонів клієнтів. А країні в цілому — дефолтом і новою економічною кризою», — заявив Петро Порошенко.

Він також додав, що вважає правильними дії уряду і Національного банку, які планують оскаржити це рішення суду.

«ПриватБанк», одним з основних власників якого був бізнесмен Ігор Коломойський, перейшов у власність держави у грудні 2016 року. Тоді Нацбанк відніс «ПриватБанк» до категорії неплатоспроможних.

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку». НБУ і Міністерство фінансів заявили, що оскарживатимуть це рішення. У прес-службі «ПриватБанку» кажуть, що установа «за будь-яких умов продовжить свою стабільну роботу».

Читайте MediaPort у Telegram