Web Analytics

Порошенко присвоїв звання «Герой України» голові СБУ, військовому і волонтеру

Президент України Петро Порошенко підписав укази щодо присвоєння звання голові СБУ Василю Грицаку, а також посмертно — полковнику Андрію Соколенку і громадському діячу Дмитру Гончаренку.

Три укази щодо присвоєння звання «Герой України» із врученням ордена «Золота Зірка» Петро Порошенко підписав 9 травня.

Голову Служби безпеки України Василя Грицака нагороджують «за самовіддане служіння Українському народові, визначний особистий внесок у захист державного суверенітету і територіальної цілісності України».

У прес-службі Президента України нагадують, що Василь Грицак очолив СБУ в липні 2015 року, в умовах триваючої російської агресії.

«Наразі реалізується безпрецедентний комплекс контррозвідувальних та оперативно-розшукових заходів у рамках операції Об’єднаних сил на сході України та в інших регіонах країни. Зокрема, підрозділи СБУ під керівництвом Василя Грицака успішно проводять контррозвідувальні заходи з виявлення, попередження та фізичного затримання членів диверсійних груп, які координуються представниками спецслужб РФ із залученням агентурної мережі терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» та планують здійснювати терористичні акти на підконтрольній Україні території», — йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Фото: president.gov.ua

Порошенко також присвоїв звання «Герой України» посмертно полковнику МВС Андрію Соколенку — «за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

Соколенко загинув у травні 2015 року: машина, на якій військові та волонтери розвозили гуманітарну допомогу на передову, підірвалася на фугасі в районі села Троїцьке на Луганщині.

Звання «Герой України» посмертно також удостоєний громадський діяч, волонтер, учасник Революції Гідності Дмитро Гончаренко — «за громадянську мужність і патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові».

Дмитро Гончаренко брав активну участь у Євромайдані, а пізніше заснував громадську організацію «Васильківська самооборона «Відсіч». Навесні 2014 року він очолював екіпаж з волонтерської гуманітарної допомоги у Сєверодонецьку, який тоді захопили бойовики. Гончаренко потрапив у полон, його катували, вимагаючи надати інформацію про інших волонтерів і військових, а потім розстріляли.

8 травня президент також присвоїв звання генерал-майора заступнику начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ полковнику Сергію Коваленку.

Крім того, Порошенко присвоїв чини державного радника юстиції 2 класу прокурору Одеської області Олегу Жученку і радника 3 класу — начальнику управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Генеральної прокуратури Олександру Лукашенку.

Читайте MediaPort у Telegram