Web Analytics

Порошенко не прийшов на допит. В ДБР дали йому «третій шанс»

В Державному бюро розслідувань не виключають, що застосують до Порошенка примусовий привід, якщо він не з’явиться на допит за два тижні.

Про це повідомив директор ДБР Роман Труба.

«Отримали заяву від адвоката Петра Порошенка з повідомленням про те, що екс-президент не зможе сьогодні прийти на допит та одночасним проханням перенести його на декілька тижнів. Згідно з КПК, якщо двічі свідок не з’являється на допит, ми можемо застосувати примусовий привід. Але на цей раз ми даємо екс-президенту третій шанс — гідно прийти на допит та надати покази. Отже, чекаємо Петра Порошенка через два тижні — 8 серпня», — написав він в офіційному Telegram-каналі.

«Якщо й надалі з’являтимуться «поважні причини» для перенесення цієї дати, будемо виконувати норми КПК та застосовувати привід. Але я сподіваюсь, що Петро Олексійович буде дотримуватися закону, зрештою — це в його інтересах», — написав директор ДБР.

UPD 15.28 «Українська правда» повідомляє, що Порошенко все-таки приїхав до ДБР. 

Фото: Петро Порошенко/Facebook

Напередодні Труба повідомив, що 24 липня Порошенко несподівано прийшов до ДБР, хоча допит був запланований на 25 липня. У політичній партії «Європейська Солідарність» заявили, що Порошенко прибув до ДБР, незважаючи на відсутніть будь-яких повісток. 

Колишнього президента, за даними ДБР, викликали на допит як свідка у провадженні щодо можливого ухилення від податків та подальшої легалізації доходів під час продажу «Заводу «Кузня на Рибальському». Вперше його викликали 17 липня, але він не з’явився. Як сказав Труба, у зв’язку із виборчою кампанією. 

На позачергових виборах до Верховної Ради Порошенко йшов під першим номером за списками партії «Європейська Солідарність».