Web Analytics

Порошенко і Зеленський здали аналізи

Кандидати в президенти Петро Порошенко і Володимир Зеленський сьогодні здали аналізи на алкогольну і наркотичну залежність. Порошенко — в медичному пункті НСК «Олімпійський», Зеленський — у приватній кліниці.

Питання медичного освідчення постало під час обговорення місця і формату дебатів між кандидатами. Здати аналізи запропонував Володимир Зеленський. Петро Порошенко погодився і запросив опонента в медичний пункт стадіону «Олімпійський», на якому Зеленський хоче провести дебати.

Напередодні кандидати знову оприлюднили відеозвернення один до іншого.

У своєму зверненні, розміщеному 4 квітня в Facebook, Володимир Зеленський назвав дебати «шансом об’єднати Україну» і запросив у якості ведучої ще одного кандидата, Юлію Тимошенко, яка зайняла третє місце за кількістю голосів у першому турі.

«Петро Порошенко прийняв мій виклик на дебати. Що ж, пане президенте, ваші недолугі вибачення я приймаю, я людина проста. Щодо третини громадян України – нехай українці вирішують самі. Ці дебати – це шанс об’єднати України у прославити на весь світ як вільну, демократичну країну. Для уникнення підкупу, провокацій, адміністративного тиску ми пропонуємо призначити окремого незалежного арбітра і ведучого для проведення дебатів. Юлія Тимошенко. Ви зайняли третє місце в першому турі і не підтримали жодного з кандидатів. Чи зможете ви стати чесни правил і рівних можливостей на дебатах? Чекаю на відповідь протягом 24 годин. Подумай…те!» — йдеться у зверненні Зеленського.

Звернення Петра Порошенка розмістили кількома годинами пізніше на його сторінці в Facebook. У ньому він запрошує опонента на дебати, «не шукаючи причин і не ставлячи умов».

«Володимире Олександровичу! Знову мушу спілкуватись з вами через об’єктив замість розмови віч-на-віч. Не бійтесь! Дебати — це не страшно, це нормальна політична традиція. За своє життя я не раз приймав в них участь. І не лише від політичних опонентів, але й від вільних ворогів. Дивився в їхні очі і не відвертав погляд. Таким має бути Президент і Верховний головнокомандувач. Не шукайте причин і не ставте умов. І ніким не прикривайтеся — це некрасиво. Будьте мужиком, приходьте на дебати! Стадіон, так стадіон. Я чекаю», — сказав Петро Порошенко.

Сьогодні вранці кандидати здали аналізи. Петро Порошенко прийшов у медпункт стадіону «Олімпійський». Йому запропонували здати кров, сечу і волосся. Він підписав згоду на проведення аналізів.

Експертиза проводитиметься одразу в чотирьох медичних установах: дві з них приватні, дві — комунальної форми власності.

Під час брифінгу після процедури Петро Порошенко заявив, що чекатиме опонента на дебатах.

«Незважаючи на дивну форму подання — запросили на стадіон «Олімпійський», я сьогодні на стадіоні. Я так розумію, Володимира Олександровича не було? «Я прийшов, тебе нема»! Но я твердо переконаний, що він набереться мужності, доїде сюди и дебати відбудуться. Тим більше, що це є вимога українського закону», — сказав він.

«Це не є шоу, це не є вистава. Це право українських громадян отримати повну і всебічну інформацію про програми, плани кандидатів, мати можливість задати питання і отримати відповіді, щоб визначити майбутнє держави yа роки, а можливо і на десятиріччя вперед», — додав Порошенко.

Він зазначив, що було б добре, якщо дебати відбувались в декілька етапів. Перший — щодо повноважень Верховного головнокомандувача, програми оборони і безпеки. Другий — щодо зовнішньої політики. Третій — щодо захисту прав громадян.

Порошенко також сказав, що «з розумінням і схваленням» поставився щодо пропозиції опонента пройти медичне освідчення щодо відсутності алкогольної та наркотичної залежності. При цьому він зазначив, що аналізи мають проводити «незалежні і сертифіковані» медичні заклади.

«Я вважаю, що це є абсолютно необхідна позиція. Я би вніс відповідні зміни в законодавство і зробив цю процедуру обов’язковою, тому що питання відсутності алкогольної та наркотичної залежності у кандидата й у майбутнього президента — це є питання точно національної безпеки», — каже кандидат.

Щодо пропозиції Володимира Зеленського запросити на дебіти Юлію Тимошенко він сказав: «Моя позиція наступна. Дебати — це не є шоу. Я вважаю, що подібне, знаєте, зневажливе, легковажне звернення — це є неповага до політика Юлії Володимирівни Тимошенко, яка зайняла третє місце. І, до речі, неповага до її виборців — більше 2,5 мільйони громадян проголосували за Юлію Володимирівну».

Перші результати аналізів Петра Порошенка вже є, повідомляє «Громадське». За результатом експрес-аналізу слідів наркотиків в організмі кандидата не знайшли.

За словами головного лікаря Київської міської наркологічної лікарні соціотерапії Володимира Ярого, протягом двох годин результати експрес-аналізу будуть доступні у письмовій формі.

Крім того, протягом двох годин, завдяки більш грунтовному аналізу буде інформація про відсутність чи наявність алкоголю в крові. Результати аналізу волосся з'являться протягом двох тижнів.

Володимир Зеленський здавав аналізи в лабораторії Eurolab у Києві, куди приїхав близько 7.30, за півгодини до анонсованого для преси часу, передає «Бі-бі-сі».

«Здав кров. Все, що треба було, з мене викачали. Дякувати Богу, в мене її багато, — сказав він на брифінгу після процедури. — Глибокий аналіз, за три дні отримаємо результат електронною поштою, всім покажемо».

На питання, чому він не здавав кров на «Олімпійському», кандидат відповів, що там немає лабораторії.

Про дебати Володимир Зеленський не сказав нічого конкретного. Натомість порадив стежити за повідомленнями його команди.

Ситуацію, що сталася навколо теледебатів кандидатів, прокоментували у Центральній виборчій комісії.

У заяві, яка оприлюднена на сторінці ЦВК у Facebook, зазначається, що закон «Про вибори Президента України» передбачає три види дебатів.

«Теледебати проводяться між кандидатами на пост Президента України, включеними до виборчого бюлетеня з повторного голосування у разі призначення Центральною виборчою комісією повторного голосування, відповідно до частин 1-5статті 62 Закону. Станом на 4 квітня Центральна виборча комісія не встановила результатів голосування у день виборів Президента України 31 березня 2019 року», — йдеться в заяві.

Закон чітко встановлює час, тривалість та порядок проведення теледебатів, ддають у ЦВК. Так, теледебати за рахунок коштів державного бюджету проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19.00 і 22.00 в прямому ефірі, тривалістю не менше 60 хвилин.

«Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 5 травня 2014 року №472 місцем їх проведення є місцезнаходження Національної суспільної телерадіокомпанії України. Теледебати проводяться в студії, оформлення якої не може містити агітаційних матеріалів на користь будь-якого із кандидатів. Не допускається участь у теледебатах довірених осіб або інших представників кандидатів, а також трансляція попередньо підготовленого відеоматеріалу про кандидата, використання агітаційних та інших матеріалів про кандидата», — роз’яснює комісія.

Разом з тим, кандидати на пост Президента України мають право проведення передвиборної агітації в інших її формах, додає Центрвиборчком. Але такий вид агітації проводиться виключно за рахунок коштів виборчого фонду кандидата.

«Центральна виборча комісія звертає увагу, що агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після призначення повторного голосування, і закінчується о 24-й годині останньої п'ятниці перед днем повторного голосування, — додають у ЦВК. — Тому до встановлення Центральною виборчою комісією результатів голосування у день виборів Президента України 31 березня 2019 року проведення передвиборної агітації у будь-яких її формах є грубим порушенням вимог Закону. Дискусії між субʼєктами виборчого процесу щодо місця та умов проведення теледебатів можуть бути сприйняті як передвиборна агітація».

Пропозицію Володимира Зеленського запросити в якості ведучої Юлію Тимошенко прокоментував голова правління НСТУ Зураб Аласания.

«Не знаю, якою буде відповідь кандидата Порошенка кандидату Зеленському, але коментар Суспільного буде наступним: «Панове кандидати. Дебати — за «Законом про вибори президента України». В студії Суспільного мовника. З модератором Суспільного мовника. За правилами Суспільного мовника». Крапка», — написав він увечорі 4 квітня на свої сторінці у Facebook.

«PS — не встигли перемовини початися, як встигли завершитись», — додав Аласанія пізніше.

Володимир Зеленський і Петро Порошенко вийшли до другого туру виборів Президента України за результатами голосування 31 березня. Дебати між кандидатами Зеленський закликав провести на стадіоні «Олімпійський» у Києві. Петро Порошенко у відповідь нагадав, що правила дебатів прописані в законодавстві, проте зазначив: «Але стадіон, так стадіон. Я чекаю на вас, Володимире Олександровичу».

Зеленський також вимагав провести медичне обстеження, на що Порошенко погодився.

У Міністерстві внутрішніх справ запевнили, що готові забезпечити порядок, якщо дебати відбудуться на «Олімпійському».

Читайте MediaPort у Telegram