Web Analytics

Понад 60 пожеж за добу: ДСНС застерігає від випалювання сухостою

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій нагадують, що випалювання сухої трави та сміття може призвести до лісових пожеж, пошкодження будівель і газопроводів.

За добу на Харківщині трапилось 64 пожежі, пов’язані з горінням сухої трави, торішнього листя, очерету та сміття, повідомляють у прес-службі Головного управління ДСНС у Харківській області.

Загалом згоріло понад 20 гектарів сухостою. Полум’я також знищило дві господарчі будівлі.

Найбільша пожежа сталася у селі Шевченкове Шевченківського району, де через сильний вітер вогонь поширився на територію у 5 гектарів. Великі за площею загоряння також були у Немишлянському районі Харкова (3,5 га), селі Цапівка (3,5 га) та селі Бугаї Другі (2,5 га) Золочівського району, селищі Старий Салтів Вовчанського району (2 га).

Від початку квітня таких загорянь вже було понад 200.

«Переважна більшість пожеж в екосистемах трапляється через легковажність громадян, котрі попри чисельні застереження рятувальників продовжують наводити лад на своїх земельних ділянках і прилеглих територіях шляхом випалювання сухостою», — зазначають у ДСНС.

Рятувальники попереджають: випалювання сухої трави та сміття може призвести до лісових пожеж, пошкодження будівель і газопроводів.

Як нагадали у ДСНС, також категорично забороняється розводити багаття у лісі, палити та кидати там непогашені сірники та недопалки. Також не можна залишати в лісі просочене бензином, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я, дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Громадян, які помітили займання в лісах, посадках і на відкритих територіях, просять негайно телефонуйте у ДСНС за номером «101».

Читайте MediaPort у Telegram