Помер почесний харків’янин, льотчик-штурмовик Михайло Карпєєв

Почесний громадянин Харкова, Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації Михайло Карпєєв пішов з життя 7 червня. Йому було 98 років.

Про смерть почесного харків’янина повідомив 7 червня директор департаменту соціального захисту Харківської обладміністрації Юрій Шпарага.

«Помер Михайло Полікарпович Карпєєв — відомий харків‘янин, Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації», — написав Шпарага у Facebook.

Михайло Карпєєв. Фото: Facebook/Юрій Шпарага

Михайло Карпєєв народився 22 листопада 1922 року в Чебоксарах (Чуваська Республіка). У 1940-1941 роках навчався у Свердловській військовій авіашколі, став льотчиком-штурмовиком. Під час Другої світової війни воював на Ленінградському, Сталінградському, IV Українському та III Білоруському фронтах: виконав 350 бойових вильотів, з них 110 — на штурмовику ІЛ-2, знищив десятки ворожих танків, гармат, автомобілів, залізничних вагонів.

У 1945-му, в неповні 23 роки, Карпєєв став Героєм Радянського Союзу. Після війни виховував майбутніх льотчиків у Качинському, Ворошиловградському, Харківському військових училищах, а пізніше працював інженером на Харківському тракторному заводі

Він отримав Орден Леніна, медаль «Золота зірка», два ордени Червоного Прапора, два ордени Вітчизняної війни І ступеня, орден Олександра Невського, орден Богдана Хмельницького, орден «За службу Батьківщині у Збройних Силах» і майже три десятки медалей.

У 2005-му Карпєєву призначили пожиттєву президентську стипендію.

У 2013 році ветеран-льотчик став почесним громадянином Харкова.

Михайло Карпєєв був останнім Героєм Радянського Союзу у Харкові, зазначають у пресслужбі Харківської міськради.

Читайте також: Людина-легенда Михайло Карпєєв, льотчик-штурмовик і Герой СРСР згадує своє «авіажиття» до війни та після

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.