Web Analytics

Помер митець, директор Одеського худмузею Олександр Ройтбурд

Пішов з життя український художник, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. Йому було 59 років.

Про смерть митця повідомив 8 серпня міністр культури Олександр Ткаченко.

«Важко повірити. Не стало Олександра Ройтбурда. З життя пішов геній та надзвичайна людина. Він закохав у мистецтво сотні тисяч людей. Пригадую, як буквально нещодавно ми проходили залами Його музею, він натхненно розповідав про виставку сучасного мистецтва, яка от-от розпочнеться, планували, а сьогодні Великого Митця більше немає з нами», — написав Ткаченко у Facebook.

Він додав, що Ройтбурд останнім часом хворів, але не втрачав сили духу, почуття гумору та «мав великі плани» — зокрема щодо розбудови та реставрації Одеського художнього музею, яким керував.

«Нещодавно надав документи в міністерство щодо реставраційних робіт… А ще — горів ідеєю створення музею сучасного мистецтва в Одесі. Втілити його мрію у життя тепер мусимо ми всі. У його пам’ять», — зазначив Ткаченко.

Важко повірити. Не стало Олександра Ройтбурда. З життя пішов геній та надзвичайна людина. Він закохав у мистецтво сотні...

Опубликовано Олександром Ткаченко Суббота, 7 августа 2021 г.

Олександр Ройтбурд народився та виріс в Одесі, тут отримав художню освіту, розповіли в Одеській обладміністрації. Він був членом Національної спілки художників, за життя створив близько 2 тисяч картин — наразі багато з них зберігаються в музеях і приватних колекціях України та різних країн світу.

«Він був фундатором асоціації «Нове мистецтво», очолював Центр сучасного мистецтва Джорджа Сороса в Одесі, заснував «Клуб Маразлі». У 2017-му році очолив Одеський художній музей, який завдяки його енергії, творчості, оригінальному баченню перетворився на справжній сучасний мистецький осередок регіону та Півдня України», — кажуть в ОДА.

Письменник і музикант Сергій Жадан згадує, що рік тому народилася ідея видати збірку віршів Олександра Ройтбурда.

«Саша любив їх читати в компаніях і при застіллях. Читав натхненно, весело й переконливо. Тож ідея книжки не могла не виникнути… Це були дивні, цікаві вірші, не зовсім подібні на його картини (цим, по-своєму, і цікаві), в яких було багато еросу, багато Одеси, багато печалі», — розповів він.

Жадан запропонував створити ілюстрації для збірки, але коли почав малювати портрет автора та попросив нове фото — помітив, що Ройтбурд виглядає нездоровим. Згодом митець підтвердив, що  серйозно занедужав, але «зараз помирати не збирається».

«Хотілось йому вірити. Хотілося думати, що він усе контролює. Хотілося сподіватись, що у нього вийде перехитрити смерть. Не вийшло. У смерті завжди є пару додаткових аргументів», — зазначив Сергій Жадан.

Рік тому ми вигадали видати збірку його віршів. Саша любив їх читати в компаніях і при застіллях. Читав натхненно,...

Опубликовано Сергій Жадан [офіційна сторінка] Воскресенье, 8 августа 2021 г.

Збірка поезій Олександра Ройтбурда вийде друком у вересні.

Фото на головній: Facebook/Олександр Ройтбурд