Web Analytics

Помер актор Сергій Юрський

Актор, відомий за ролями у фільмах «Золоте теля», «Любов і голуби», «Місце зустрічі змінити не можна», помер сьогодні вранці після тривалої хвороби.

Про смерть Сергія Юрського повідомили сьогодні у Театрі імені Моссовєта, де він працював як актор і режисер.

«Театр імені Моссовєта з глибоким сумом повідомляє, що 8 лютого 2019 року на 84-му році життя помер народний артист Росії Сергій Юрійович Юрський. Дату і час прощання буде повідомлено додатково», — йдеться в повідомленні.

За даними російських ЗМІ, актор довго хворів і, як розповіла його донька, помер сьогодні вранці.

Сергій Юрський народився в 1935 році в Ленінграді, закінчив там театральний інститут імені Островського та спочатку грав у Великому драматичному театрі імені Горького. У 1978 році актор переїхав до Москви. Відтоді й до кінця життя він грав у Театрі імені Моссовєта, зокрема у виставах «Тема з варіаціями», «Правда — добре, а щастя краще», «Геда Габлер», «Останній відвідувач». Юрський також зрежисував низку вистав.

Юрський також зіграв у більш ніж 80 фільмах. Його найвідоміші ролі — у картинах «Золоте теля», «Республіка ШКІД», «Любов і голуби», «Місце зустрічі змінити не можна», «Королева Марго».

Актор також написав низку книг: «Хто тримає паузу», «В лихоліття», «Розпізнавання», «Сюр», «Жест», «Вміст ящика», «Театр Ігоря Вацетиса», «Ежен Йонеско в перекладах Сергія Юрського», «Гра в життя».

Юрський неодноразово відвідував Харків. Зокрема, у 2007-му він брав участь у книжковому ярмарку, у 2009-му — дав концерт. Спілкуючись із журналістами, торкався широкого кола тем — від мистецтва до політики.

«Я побував в Україні дуже давно, дуже давно, і для мене Україна — це самостійне явище. І, звичайно, небезпечно в Харкові ці слова говорити, але я вважаю, що досить болісне відродження української мови — це благо», — зазначав тоді артист.

Як нагадує «Бі-бі-сі», пізніше Сергій Юрський неодноразово висловлював свою позицію з суспільно-політичних питань. Він підписав лист на захист телеканалу НТВ у 2001 році, закликав зупинити війну в Чечні, припинити переслідування функціонерів «ЮКОСу» і режисера Кирила Серебренникова, а в 2014 році засудив дії Росії щодо України.

Читайте MediaPort у Telegram