Web Analytics

Половина заяв про передвиборчі порушення на Харківщині не підтвердилася — поліція

З початку передвиборчої кампанії поліція Харківської області зареєструвала 205 звернень про порушення. 102 з них не підтвердилися. За двадцятьма — відкриті кримінальні провадження.

Про це сьогодні повідомив заступник начальника слідчого управління ГУНП в Харківській області Олег Максимович, повідомляє відділ комунікації обласного управління поліції. 

За його словами, з 20-ти кримінальних проваджень:

  • сім відкриті за ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача);
  • сім — за ст. 296 (хуліганство);
  • п'ять — за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму);
  • одне — за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму).

«На теперішній час жодне кримінальне провадження до суду не направлено, але вживаються всі заходи для встановлення осіб, які безпосередньо скоїли злочини», — сказав Максимович. 

Поліцейські також склали 5 адміністративних протоколів: один — за фактом спроби нетверезого чоловіка зламати агітаційний намет (ст. 178 КУпАП), чотири за фактами виготовлення або розповсюдження передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, відповідальних за випуск (ст. 212-13 КУпАП).

Дострокові вибори до Верховної Ради призначені на 21 липня.

Виборча кампанія стартувала 24 травня.