Web Analytics

Поліція зафіксувала понад 120 порушень у день виборів на Харківщині

Під час голосування на позачергових виборах у Верховну Раду 21 липня найбільше скарг стосувалися незаконної агітації та порушень у списках.

У день голосування, за даними на 20.00, правоохоронці зареєстрували в регіоні 121 повідомлення про порушення під час виборів, розповіли у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Найбільше серед них стосувалися незаконної агітації — 51. Ще 17 — порушень у списках виборців, 10 — замінувань, сім — псування бюлетенів, чотири — конфліктів на дільницях.

«Вказані факти внесені до Журналів єдиного обліку заяв і повідомлень територіальних відділів поліції. Проводяться перевірки», — зазначили в ГУНП.

Поліція відкрила сім проваджень: три — за незаконне використання бюлетеня (ч. 1 і ч. 2 ст. 158-1 Кримінального кодексу України), два — за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян (ч. 1 ст. 259), одне — за перешкоджання здійсненню виборчого права (ч. 1 ст. 157 ) та одне — за грабіж (ч. 1 ст. 186).

Силовики також склали два адміністративні протоколи: за злісну непокору вимогам правоохоронців (ст. 185 КУпАП) і дрібне хуліганство (ст. 173).

Фото: Facebook/UA.National.Police

Загалом в Україні поліція зафіксувала 2152 повідомлення про події, пов’язані з виборчим процесом. Найбільше стосувалося незаконної агітації (504), підкупу виборців (74) та перешкоджання здійсненню виборчого права (67).

«Слідчі відкрили 71 кримінальне провадження, також складено 66 адміністративних протоколів.  Крім того, до поліції надійшло 26 повідомлень про мінування 95 об’єктів, з них 83 — це виборчі дільниці», — навів цифри перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Серед кримінальних проваджень майже половина стосувалася незаконного використання бюлетенів.

У день голосування в Харкові перевіряли повідомлення про мінування 14 виборчих дільниць. Жодне з них не підтвердилося.

Поліцію викликали на дільниці через розірвані бюлетені. В Ізюмському районі також помітили автобуси з молодиками спортивної статури.

Читайте також: День виборів на Харківщині: останні дані

Читайте MediaPort у Telegram