Web Analytics

Поліція розслідує смерть пацієнтки у харківській лікарні

За попередньою інформацією, лікарі вчасно не надали пенсіонерці медичну допомогу.

77-річний жінці стало зле 14 листопада. Її донька Олена Лиманська викликала лікаря. Після огляду він направив хвору до кардіологічного відділення лікарні №8. Швидка привезла туди пенсіонерку, але приймати її відмовились і відправили в інший медзаклад — 18-ту лікарню. 

«Завідувачка приймальним відділенням нас не прийняла. Кажу: поясніть мені як доньці, чому ви нас не пускаєте, а вони: усе у швидкій. Думаю, ну добре, поїдемо до 18-ї, я через три дні маму переведу. Ми сюди довезли її, вона вже тут не розмовляла, а нагору підняли — вона вже мене не впізнавала», — розповіла журналістам Лиманська, повідомляє Суспільне.

За кілька годин пацієнтка померла. 

Як хворій відмовили у наданні допомоги у 8-й лікарні, її донька зафіксувала на відео. На ньому видно, як хвора сидить у швидкій, а перед донькою зачиняють двері. 

Олена Лиманська впевнена: якби допомогу надали вчасно, мати була б жива. 

«За даним фактом слідчим Немишлянського відділу поліції відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України. Проводяться першочергові слідчі дії. Всі обставини наразі встановлюються», — повідомили у поліції Харківщини

Речник мерії Юрій Сидоренко повідомив у Facebook, що для розслідування події створять комісію, а керівництво профільного департаменту ініціюватиме відсторонення від роботи головного лікаря лікарні №8. 

Ситуацію журналістам мали прокоментувати сьогодні у Харківській міській раді, але брифінг заступниці мера Світлани Горбунової-Рубан скасували «у зв'язку з відсутністю остаточних висновків експертизи». 

Санкція статті щодо неналежного виконання професійних обов'язків медпрацівником передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 5 років або виправні роботи до 2 років, або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі на той самий строк.