Web Analytics

Поліція перевіряє дані про можливий підкуп виборців на мітингу Тимошенко у Харкові

Кандидатка в президенти Юлія Тимошенко у ці дні перебуває з поїздкою на Харківщині. 18 березня вона виступила на майдані Конституції. Громадські спостерігачі заявили про можливий підкуп виборців під час її зустрічі з виборцями і звернулися до поліції. Правоохоронці повідомили, що перевіряють інформацію, а в харківському осередку «Батьківщини» назвали ситуацію провокацією опонентів.

Юлія Тимошенко відвідала Харків 18 березня. Вона зустрілась із виборцями та виступила на мітингу на майдані Конституції.

Під час виступу Тимошенко заявила, що у разі перемоги на виборах реалізуватиме свою програму «Нового курсу України», що передбачає «створення всіх належних умов для життя людей на Батьківщині, в тому числі для молодих родин», повідомляє прес-служба партії «Батьківщина».

Під час мітингу майдан був заповнений. За інформацією «МедіаПорта», частину учасників акції підвозили автобусами.

У громадській організації «Громадянська мережа «Опора» заявили про можливий підкуп виборців на мітингу. За інформацією «Опори», напередодні заходу в соціальній мережі Facebook почали з'являтися оголошення із пропозицією «заробити 150 гривень за дві години роботи». Як з'ясували з особистого листування з автором оголошень представники організації, мова йшла про те, щоб постояти на мітингу за одного з кандидатів, який відбудеться в Харкові на майдані Конституції 18 березня о 17.45. На цей же час в цьому ж місці була анонсована зустріч із Тимошенко.

В «Опорі» також говорять, що зафіксували роздачу готівки під час заходу і звернулися з цього приводу до поліції.

«Спостерігачі «Опори» звернулись до Національної поліції з заявою про можливе порушення ч. 6 ст. 64 Закону України «Про вибори президента України», якою забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така передвиборна агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців, зазначеним у п. 1 ч. 3 ст. 56 цього закону», — зазначили в організації.

У відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області повідомили, що перевіряють інформацію щодо можливого підкупу виборців під час акції.

«18 березня слідчим Шевченківського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця, учасника референдуму) за фактом звернення 22-річного мешканця Харкова. Зі слів заявника, на площі Конституції людям, які брали участь у агітаційній промові кандидата на посаду президента України, нібито роздавали гроші у сумі від 120 до 250 гривень», — йдеться в повідомленні ГУНП.

Фото: Facebook/Сергій Козлов

У харківському осередку «Батьківщини» заявили про провокацію політичних опонентів і додали, що гроші за участь у мітингах партія нікому не платить. Голова Харківської міської організації ВО «Батьківщина» Любомир Григорець назвав це спланованими акціями, які йдуть по всій Україні.

«В  Харківській області 37 тисяч партійців, невже ви думаєте, ми партійцям будемо платити? Можете підійти на будь-яку палатку, вам скажуть — ми працюємо на волонтерських засадах. Нам нема сенсу. Ми вчора ганяли їх (людей, які роздають гроші — ред.), Андрій Шевчук, я, шукали цих людей, запитували, хто їх прислав, від кого вони, що вони там робили. Ми боялися того, щоб не було провокацій», — сказав Григорець, повідомляє «Опора».

Кандидатуру Юлії Тимошенко висунула на вибори президента України партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». 16 березня інший кандидат, Сергій Тарута, заявив про підтримку Тимошенко на  виборах і об'єднання з її командою.  

Окрім Тимошенко, останнім часом Харківщину відвідували й інші кандидати. За даними громадської організації «Опора», у лютому приїжджали Петро Порошенко, Сергій Тарута, Віталій Купрій, Євгеній Мураєв, Анатолій Гриценко, Віктор Бондар, Сергій Каплін, Сергій Носенко, Олег Ляшко, Юрій Бойко. У березні Харков відвідав Руслан Кошулинський. Багатолюдних зборів на майданах у центрі Харкова у них не було. 

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Читайте MediaPort у Telegram