Web Analytics

Пограбовану росіянами лікарню у Балаклії частково відновили

У деокупованій Балаклії відновила роботу напівзруйнована багатопрофільна лікарня. Медики повертаються до роботи. Під час окупації росіяни закатували до смерті одного з працівників.

Це перша лікарня на деокупованих територіях Харківщини, що відновлює роботу у звичному режимі, повідомляє Балаклійська міська рада. Відбудову медзакладу у місті, де нині проживає близько 16 тисяч людей, почали у жовтні. 

«Розпочали роботу наступні відділення: терапевтичне відділення з педіатричними соматичними ліжками, неврологічне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення екстреної медичної допомоги (приймальне відділення), інфекційне відділення, хірургічне відділення, травматологічне відділення з отоларингологічними ліжками, акушерсько-гінекологічне відділення, допоміжні відділення», — повідомили у міськраді.

Балаклійська багатопрофільна клінічна лікарня, 3 січня. Фото: Харківська ОВА

Лікарня зазнала пошкоджень від обстрілів та перебування російських військових. Під час окупації загарбники засіли у медзакладі. З лікарні вивезли обладнання, частину з якого знайшли у Куп'янську. Лікарню відновлюють за кошти з резервного фонду державного бюджету та обласного бюджету.

«Частково для цього медзакладу отримали обладнання від МОЗ. За відповідними програмами також невдовзі встановимо тут КТ. З обласного бюджету на медичне обладнання спрямували вже приблизно 20 млн грн. Загалом роботи ще тривають, тож назвати точну цифру, скільки буде витрачено на відновлення, можна буде пізніше», — розповів голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Лікарню у Балаклії відновлюють після обстрілів та пограбування. Фото Харківської ОВА

До початку повномасштабного російського вторгнення Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування мала 614 співробітників. На роботу повернулися понад 60% працівників, повідомила директорка медзакладу Марина Руденко. Одного колегу закатували окупанти.

Окупанти вбили медбрата

Історію зникнення та вбивства медбрата реанімаційного відділення лікарні Віктора Бичуя розповідав «Слобідський край», посилаючися на слова лікаря Павла Сіроуса, який працював в окупації, та родичів загиблого. 

«Представники так званої ЛНР на підступах до лікарні організували блокпости. У своїй поведінці вони були непередбачуваними. Час від часу до нас почала доходити інформація, що на блокпостах зникають люди. Так сталося і з нашим медбратом Віктором Бичуєм, з яким я тісно приятелював. Його тіло знайшли за три тижні після зникнення зі слідами тортур», — розповів Павло Сіроус.

Медбрата багатопрофільної лікарні в Балаклії Віктора Бичуя вбили російські окупанти. Джерело фото: «Слобідський край»

У Віктора нещодавно народилася дитина, зазначає «Слобідський край». І коли до лікарні передали памперси, він взяв їх та пішов пішки до родини в Гусарівку.

«Удома, не дочекавшись чоловіка і зятя, рідні забили на сполох. Постійні обстріли, неочікуваний як для березня 15-градусний мороз не зупинили дружину Віктора і її маму. Вони взяли до рук немовля і відправились на пошуки. На російських блокпостах їм відказували, що не бачили Віктора, або категорично заявляли: «Не питайтеся в нас, його тут немає». Всерйоз занепокоїлись і колеги-медики, коли Віктор, завжди пунктуальний, не з’явився на чергову зміну. В останніх числах березня тіло молодого чоловіка виявили в районі Байрачанської гори, яку російські військові вважали стратегічною, стягнувши до неї чимало техніки й живої сили. Перед тим, як позбавити чоловіка життя, його дуже мучили. В нього було спотворене обличчя, прострелені коліна, в кількох місцях переламані руки, розтрощені пальці», — йдеться у матеріалі. 

Пацієнти звертаються за допомогою

Після відновлення роботи до багатопрофільної лікарні вже звертаються перші пацієнти. Як повідомила директорка медзакладу Марина Руденко 4 січня, надійшли шестеро пацієнтів, в тому числі одна дитина. 

За інформацією Харківської обласної військової адміністрації, внаслідок російського вторгнення на Харківщині постраждали близько 300 медзакладів — від амбулаторій до районних та обласних лікарень.

Колектив Балаклійської багатопрофільної лікарні, 3 січня. Фото Харківської ОВА

Однією з наступних планують відновити лікарню у звільненому від окупантів Ізюмі. 


Російські окупанти захопили Балаклію у березні 2022 року. Збройні сили України звільнили місто під час контрнаступу 8 вересня. 

Читайте також: Допомагав місту в окупації: історія викраденого волонтера з Балаклії Артема Пилипенка