Web Analytics

Підозрюваний у держзраді Максим Мусєєв просить закрити кримінальне провадження

Захист екс-голови Адміністрації Холодногірського району Максима Мусєєва звернувся до прокуратури Харківської області з клопотанням про закриття кримінального провадження «за відсутністю складу злочину».

Клопотання свого адвоката від 11 квітня Мусєєв оприлюднив сьогодні на сторінці у Faceboоk.

У дописі він, як і раніше, називає відкрите проти нього провадження сфальсифікованим з боку Служби безпеки України.

Суть підозри, з якою «неофіційно ознайомився» Мусєєв, дає йому підстави стверджувати про «фальсифікацію доказів у справі невстановленою особою або групою осіб за попередньою змовою». Відмову від ґрунтовних коментарів ЗМІ раніше екс-чиновник пояснює «величезним тиском на своїх близьких у Харкові» та марними сподіваннями на об’єктивне розслідування.  

За словами Мусєєва, 11 серпня СБУ відкрило кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) на підставі анонімного повідомлення, що надійшло на пошту в СБУ.

«В анонімці вказується, що начебто я, перебуваючи в Криму в 2014 році, був завербований спецслужбами РФ і у подальшому передавав їм «секретні дані» про представників «Асоціації ветеранів АТО і патріотів м. Харкова» […]. У подальшому слідством встановлено, що після подачі заяви-анонімки, заявник «Р» зник. Незважаючи на численні заяви та клопотання з проханнями і вимогами встановити місцезнаходження «Р», його родичів, які проживали в АР Крим, з метою допитів в якості свідка, орган досудового розслідування цього так і не зробив», — написав Мусєєв.

Про оголошення підозри харківському чиновнику СБУ заявила 3 жовтня 2018 року. Тоді заступник голови СБУ Віктор Кононенко сказав, що підозрюваний переховується в Росії. Одночасно в СБУ повідомили, що Мусєєв має громадянство РФ. 

Мусєєв стверджує, що наприкінці серпня з аеропорту «Бориспіль» вилетів до Мюнхена на лікування. Про подвійне громадянство у своєму дописі екс-чиновник нічого не зазначає. 

«26 серпня 2018 року, абсолютно не підозрюючи про розвернути роботу СБУ щодо мене, я відлітаю на заплановане раніше лікування спини у м. Мюнхен. 27 серпня 2018 року я отримую оперативну інформацію про провокації, які готуються щодо мене та працівників Харківської міської ради за звинуваченням у чому завгодно з підкинутими речами й предметами (я писав про це раніше у «Фейсбуці»). Таким чином, мій виїзд до Німеччини активізував дії СБУ», — написав Мусєєв.

Сфальсифікованими доказами Мусєєв називає анонімну заяву про його зв'язок зі спецслужбами РФ, провокаційний телефонний дзвінок від невідомого (за словами Мусєєва, такого змісту: «Тут цікавляться, ти обіцяв людям документи… Ти знаєш, які. Зв’язок дуже поганий! Погано чутно. Перетелефоную») та «підкинутий під час обшуку» оперативниками телефон.

Фото: facebook.com/maxim.museev

За словами Мусєєва, у справі також є покази свідка «С» про те, що Мусєєв не звертався до нього за переліком представників «Асоціації ветеранів АТО та патріотів м. Харкова», що, на думку підозрюваного, підтверджує його непричетність до злочину.

Мусєєв заявляє про готовність «встановити винагороду за інформацію про людей, які підставили мене», просить втрутитися прокуратуру і закрити провадження «за відсутністю складу злочину».  

Звернення захисника Мусєєва зареєстрували у прокуратурі області, підтвердила «МедіаПорту» речниця прокурора Харківської області Віта Дубовик.

«Сьогодні до прокуратури Харківської області надійшло звернення адвоката, який представляє інтереси підозрюваного в одному з кримінальних проваджень, що розслідується Управлінням Служби безпеки України в області. Останній на даний час оголошений і перебуває в розшуку. На сьогодні процесуальними керівниками процесуальних порушень у ході досудового розслідування не встановлено. Отримане звернення буде розглянуто відповідно до кримінального-процесуального законодавства України», — прокоментувала Дубовик. 

Речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула прокоментувати допис Мусєєва відмовився, посилаючись на таємницю слідства.