Web Analytics

Підозри посадовцям ДСНС у справі про авіакатастрофу в Броварах: як відреагували у службі

Слідчі ДБР оголосили п’ятьом посадовцям Держслужби з надзвичайних ситуацій підозру у справі про авіакатастрофу в Броварах на Київщині 18 січня. Тоді внаслідок падіння гелікоптера загинули 14 людей, серед них керівники Міністерства внутрішніх справ і дитина.

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора.

Підозри оголосили:

  • начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС;

  • виконувачу обов’язків командира частини;

  • заступнику командира з льотної підготовки;

  • командиру авіаційної ескадрильї;

  • начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС з Ніжина Чернігівської області.

Працівників управління і спеціального загону підозрюють за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки польотів, що спричинило загибель людей і велику матеріальну шкоду).

Начальника служби безпеки польотів цього ж загону — за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

В ОГПУ вважають, що посадовці ДСНС допустили «відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей».

Наразі вирішують, які запобіжні заходи їм обрати.

Фото: Telegram/Національна поліція

В Офісі генпрокурора нагадують, що керівництво МВС планувало відвідати Харківську та Дніпропетровську області.

«Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів», — стверджують у відомстві.

За даними слідства, під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту, зокрема про вкрай несприятливі погодні умови над Броварами на Київщині. Сам екіпаж не мав допусків до польотів у таких складних умовах та необхідних сертифікатів.

«Проте жоден з посадовців відповідальних за безпеку польотів його не скасував та не переніс виліт до моменту настання сприятливих погодних умов», — йдеться у повідомленні ОГПУ.

Слідчі дійшли висновку, що через негоду гелікоптер довелося вести на гранично низькій висоті — навіть меншій, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду і намагався її облетіти, однак різко піднявся вгору. Потім — втратив орієнтування в просторі та, завершуючи маневр, врізався в землю «внаслідок відсутності необхідних навичок».

Фото: Telegram/Національна поліція

На повідомленні ОГПУ відреагували у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

«На сьогодні ДСНС, у порядку, визначеному законодавством, вживає заходів щодо відсторонення від виконання посадових обов'язків осіб, яким ДБР оголосило підозру», — йдеться у заяві.

У ДСНС додали, що надавали усі необхідні правоохоронцям матеріали та сприяли розслідуванню.

Можливі причини аварії та іншу інформацію щодо слідства ДСНС не коментуватиме. 

Фото: Telegram/Національна поліція


Авіакатастрофа сталася 18 січня у Броварах на Київщині. При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто. Загинули 14 людей, серед них міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євген Єнін і державний секретар МВС Юрій Лубкович, а також чотири жінки та дитина. Ще 31 людина, серед яких 13 дітей, дістали поранень.