Web Analytics

Під час виборів на Харківщині за порядком стежитимуть 9 тисяч силовиків

У день голосування на місцевих виборах правоохоронці працюватимуть у посиленому режимі: охороняти дільниці та патрулювати вулиці.

Питання безпеки та охорони порядку під час місцевих виборів 25 жовтня обговорювали на засіданні робочої групи у Харківській обладміністрації.

Як зазначила перша заступниця голови ХОДА Тетяна Єгорова-Луценко, напередодні та в день голосування необхідно забезпечити громадський порядок, запобігти проявам екстремізму і провокаціям, перш за все на виборчих дільницях.

«Крім того, слід вирішити питання збереження виборчої документації та бюлетенів безпосередньо на дільницях, а також під час їхнього транспортування. Головному управлінню ДСНС України в Харківській області необхідно сприяти забезпеченню пожежної та техногенної безпеки на виборчих дільницях. Важливим є питання безперебійного та стабільного енергозабезпечення приміщень територіальних та дільничних виборчих комісій, а також забезпечення стабільного телефонного зв’язку», — перелічила посадовиця.

Керівник апарату ХОДА Володимир Клюцевський зазначив, що на всіх дільницях має бути запас засобів індивідуального захисту й антисептиків.

«Від 100 до 300 резервних масок мають бути на кожній з 1664 дільниць — на випадок, якщо громадянин прийшов проголосувати, але не має при собі маски», — уточнив Клюцевський.

Фото: kharkivoda.gov.ua

За даними керівництва Головного управління Нацполіції в Харківській області, під час виборів чергуватимуть понад 9 тис. правоохоронців. З них виборчі дільниці охоронятимуть майже 6 тис., 1,2 тис. залучать до патрулювання, ще 1,3 тис. — у резерві.

Силовиків перевели на посилений режим служби. У день виборів маршрути груп швидкого реагування в сільських районах і спільні патрулі поліції та нацгвардійців будуть наближені до виборчих дільниць. 

Як розповів заступник начальника ГУНП Сергій Чиж, станом на 22 жовтня слідчі порушили 24 кримінальні справи, пов'язані з виборами (10 з них — безпосередньо з порушенням виборчого законодавства).

Заступник начальника ГУНП Віталій Гузь зауважив, що, окрім забезпечення порядку, поліція має охороняти бюлетені та іншу виборчу документацію у приміщеннях комісій та під час перевезення.

«Звертаю увагу, що поліцейський несе службу поряд із виборчою дільницею, а не всередині приміщення, — зауважив Гузь. — Поліцейським забороняється втручатись в процес проведення виборів, виконувати будь-які доручення членів виборчої комісії, не пов’язані із забезпеченням публічного порядку, давати консультації та поширювати свої погляди щодо кандидатів, надавати будь-яку допомогу виборцям у заповненні бюлетенів, відволікатися та самовільно покидати місце несення служби на виборчій дільниці».

За інформацією відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату ХОДА, станом на 22 жовтня у Державному реєстрі виборців у Харківській області — 2 млн 91 тис. 391 людина. З них понад 29 тис. — з відміткою «нездатні самостійно пересуватися». Вони голосуватимуть вдома.

Центральна виборча комісія призначила місцеві вибори в Україні на 25 жовтня 2020 року. У цей день обиратимуть депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. Виборча кампанія офіційно стартувала 5 вересня.

Фото на головній: Національна поліція