Web Analytics

Під час сутичок на Полтавщині постраждали не менш як 10 поліцейських — Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав соромом і ганьбою події у селищі Нові Санжари, де місцеві жителі намагалися завадити приїзду колони автобусів з евакуйованими громадянами України та інших держав. 

«Я думаю, що це одне з найбільших розчарувань у моєму житті, що я побачив. У людях, у тій моралі, яку сьогодні ми тут побачили. Це сором на увесь світ. І мені щиро соромно. Поліції я вдячний за те, що вони відпрацювали дуже професійно, хоча мені надзвичайно прикро — більше 10 поліцейських отримали тяжкі травми. Люди в автобусах, які сьогодні приїхали до нас з Китаю, 22 години були у дорозі. І ці люди тут побачили такий прийом», — сказав Аваков.

Автобуси з евакуйованими громадянами виїхали з аеропорту Харкова близько 13.45. На той момент у Нових Санжарах вже протестували. 

МВС скерувало під медичний центр спецпризначенців і БТРи. Ввечері там палили багаття, конфліктували з силовиками, було кілька сутичок. В автобуси з евакуйованими громадянами, які почали заїжджати до медцентру близько 20:00, кидали каміння.

Фото: МВС

Як повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко, за медичною допомогою звернулися 9 поліцейських та одна цивільна особа.

«Ми проводили з ними переговори, намагалися переконати в недоцільності і безглуздості такої поведінки. На жаль, місцеві жителі на уговори не пішли та проявляли агресію. В переважній більшості це були молоді люди. Які «підігрівалися» ще з обіду», — розповів Клименко.

Відкрито два кримінальних провадження — за ч. 1 ст. 294 (Масові заворушення) та ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.