Web Analytics

Під час окупації перейшли на бік рф: подружжя правоохоронців з Куп’янська підозрюють у держзраді

Правоохоронці розслідують справи чоловіка і жінки з Куп’янська Харківської області, які, за інформацією слідства, під час окупації допомагали будувати «російську правоохоронну систему».

Про це повідомляють у Харківській обласній прокуратурі.

29-річна жінка до окупації була старшим інспектором Куп’янського райвідділу філії «Центру пробації» в Харківській області. Потім, за даними слідства, влаштувалася до незаконного окупаційного «правоохоронного органу» — стала «виконувачкою обов’язків старшого інспектора відділення роботи з особовим складом».

«Вона проводила прийом та оформлення документів від кандидатів для добору на службу в незаконному правоохоронному органі, надавала консультації та допомогу кандидатам у написанні автобіографій та пояснень, проводила заняття з вивчення російських законів», — зазначають у прокуратурі.

Куп’янчанці заочно повідомили про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану — за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, що передбачає довічне ув’язнення. Її також готуються оголосити в розшук.

Фото: Харківська обласна прокуратура

«Жінка повторила шлях свого чоловіка, який став «в. о. оперуповноваженого відділу карного розшуку» при окупантах та проводив обшуки вдома у колег — шукав табельну вогнепальну зброю. Також він закликав їх співпрацювати з представниками рф. В українській поліції він був оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Куп’янського райвідділу», — додають у прокуратурі.

Чоловіка оголосили в розшук. Його теж підозрюють у державній зраді, обвинувальний акт розглядає Новомосковський суд Дніпропетровської області.

Обох звільнили з українських правоохоронних органів.

Фото на головній: Харківська обласна рада

Блок новин за темою

Новини за темою