Web Analytics

Першим віцеспікером ВРУ став Корнієнко: що він планує змінити

Нардепи обрали нового першого заступника голови Верховної Ради. Ним став представник «Слуги народу» Олександр Корнієнко, який змінив на цій посаді Руслана Стефанчука, обраного спікером парламенту.

Першого віцеспикера обирали під час засідання Верховної Ради 19 жовтня. Нардепи розглядали дві кандидатури: Софії Федини з «Європейської солідарності» та Олександра Корнієнка зі «Слуги народу».

Під час рейтингового голосування Федину підтримали 73 обранці проти 248 прихильників її опонента. «За» висловилися головним чином представники «ЄС», «Батьківщини» та «Голосу».

Кандидатуру Олександра Корнієнка на посаду першого віцеспікера підтримали 256 нардепів: представники фракції «СН», груп «Довіра» та «За майбутнє», а також четверо позафракційних. Проти висловилися четверо, утрималися — 80, не голосували — 29.

Серед тих, хто підтримав призначення, не було жодного нардепа «ЄС», «Опозиційної платформи — За життя», «Батьківщини» та «Голосу» — вони переважно утримувалися.

Народні депутати України призначили на посаду Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка. «ЗА» — 256.

Опубликовано Верховна Рада України Вторник, 19 октября 2021 г.

Одним зі своїх головних завдань на новій посаді Олександр Корнієнко назвав парламентську реформу, передусім забезпечення «швидкої та ефективної реакції Верховної Ради на виклики часу».

«Процедури важливі. Але хто сказав, що ми повинні неухильно слідувати процедурам, які були створені за доби старої політики і були налаштовані на те, щоб законсервувати найголовніші її риси — корупцію і брехню? Хто сказав, що ми не маємо права змінити процедури заради більш ефективного і спроможного парламенту?» — заявив він, звертаючись до депутатів.

На його переконання, потрібна комплексна реформа парламентських процедур, щоб «не гальмувати процес трансформації країни».

«Який ключовий напрям цієї реформи? Якщо мене попросили назвати це одним словом, то це модернізація», — сказав Корнієнко.

Насамперед, йдеться про оновлення Регламенту Верховної Ради та її апарату.

«Потрібно оцифрувати і діджиталізувати процеси в апараті ВР,У забезпечити безперебійну роботу технічної інфраструктур, модернізувати сервісні та господарчі служби апарату», — перелічив нардеп.

Олександр Корнієнко. Фото: sluga-narodu.com

Також, вважає Олександр Корнієнко, слід оновити комунікацію парламенту з виборцями, діяльність парламентських ЗМІ — телеканалу «Рада» і газети «Голос України».

«Це і модернізація стосунків зі ЗМІ — вони мають бути прозорими й прогнозованими, без раптових рішень, які потім доводиться довго пояснювати. Модернізація умов організації роботи депутатів врешті решт — нам давно час змінити систему голосування у залі», — додав політик.

Корнієнко також хоче зосередитися на подоланні «парламентського спаму», підвищенні якості законопроєктів, унормуванні діяльності коаліції та опозиції, а також на посиленні функції парламентського контролю. Крім того, хоче налагодити ефективну комунікацію з міністерствами та органами місцевого самоврядування.


Олександру Корнієнку 37 років, він родом з Києва. Був обраний до парламенту за списком «Слуги народу». Входить до кількох груп з міжпарламентських зв’язків (з Ізраїлем, США, Канадою, Німеччиною, Хорватією, Танзанією, Таїландом). Заступник голови Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України.

Посаду спікера парламенту нині обіймає Руслан Стефанчук («Слуга народу»). Він обраний замість Дмитра Разумкова, якого відправили у відставку 7 жовтня.