Web Analytics

Перевірка укриттів у Харкові: рішення РНБО та звільнення у міськраді

РНБО визнала незадовільною підготовку укриттів у Харкові. Харківський міський голова Ігор Терехов звільнив відповідального за неї начальника профільного управління міськради.

За неналежний стан сховищ звільнений начальник Управління цивільного захисту Департаменту по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Олександр Пушкарьов, повідомили у Харківській міськраді 27 червня.

Директору департаменту Валентину Топчію міський голова Ігор Терехов оголосив догану.

«Я підписав відповідне розпорядження про притягнення до відповідальності осіб, які відповідають за цей напрямок роботи. Вважаю, що цей крок допоможе навести лад. Хоча у нас і непогані показники, але всі 100% укриттів повинні мати належний стан», — цитує Терехова пресслужба міськради.

За словами мера, з трьох видів укриттів, які є у Харкові, найгірша ситуація — з протирадіаційними, а укриття подвійного призначення та найпростіші — майже повністю забезпечені всім необхідним.

Фото: Facebook/ДСНС

26 червня на сайті президента України оприлюднили указ Володимира Зеленського, яким він вводить у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони щодо результатів обстеження укриттів.

«Визнати незадовільною роботу із забезпечення готовності обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту до їх використання за призначенням у Запорізькій, Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області, містах Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві», — йдеться у рішенні РНБО.

Скріншот: president.gov.ua

Як розповів голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов, на Харківщині придатними визнали лише п’яту частину укриттів.

«Перевірка близько 4,5 тис. укриттів на Харківщині показала, що придатними з них є тільки близько 80%. Такі цифри нас не влаштовують. На виконання рішення РНБО ми напрацювали чіткий план дій по кожній громаді. Балансоутримувачі укриттів мають в найкоротші терміни привести укриття до ладу», — сказав він в ефірі національного телемарафону.


Кабінет міністрів доручив перевірити усі сховища після повітряної атаки на Київ у ніч на 1 червня. Тоді загинули троє людей, які не змогли потрапити до укриття. Серед загиблих була 9-річна дівчинка. Матеріали щодо споруд, стан яких незадовільний, поліція передає до органів місцевої влади.

Читайте також: З бюджету Харкова направили 47 млн грн на шкільні укриття