Web Analytics

Понад 600 укриттів на Харківщині не у задовільному стані — поліція

У Харківській області триває перевірка укриттів і бомбосховищ. Поліція вже оглянула понад 3,8 тис., до кожного шостого є зауваження.

Про це повідомив на брифінгу начальник Головного управління Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко.

На 6 червня в регіоні перевірили 3846 укриттів з 4265. Поліцейські разом з рятувальниками фотографують кожну захисну споруду і складають акт.

«Якщо виявляли закриті, то проводили бесіди з питань відкриття, рекомендацій відкрити ці споруди. На момент перевірки було закрито 245 споруд. Зараз вони вже працюють», — сказав Тимошко.

За його словами, 671 споруда «не у досить задовільному стані». Матеріали щодо таких споруд поліцейські надсилають до органів місцевої влади. Хоча, зазначив Тимошко, зрозуміло, що зараз вони не зможуть відремонтувати та обладнати всі укриття.

«Поліція буде повністю контролювати, щоб всі споруди залишалися відчиненими 24/7. Під час ході перевірок ми попередили всіх власників, якщо захисні споруди будуть зачиненими, і не буде реакції на наші вимоги щодо їх відкриття, ми будемо реагувати відповідно до законодавства — це адміністративна або кримінальна відповідальність», — запевнив Володимир Тимошко.

Щодо метрополітену, який є стратегічним об’єктом, домовилися, що вночі під час повітряної тривоги він буде відкриватися. Поліцейські на вході зустрічатимуть людей і проводитимуть всередину, а після тривоги — виводитимуть.

Володимир Тимошко


Кабінет міністрів доручив перевірити усі сховища після повітряної атаки на Київ у ніч на 1 червня. Тоді загинули троє людей, які не змогли потрапити до укриття. Серед загиблих була 9-річна дівчинка.

На Харківщині для перевірок створили 84 групи, до яких увійшли поліцейські, рятувальники та співробітники органів місцевої влади.