Web Analytics

Ракетний обстріл Києва 1 червня: уряд доручив перевірити всі укриття в Україні

Кабінет міністрів доручив перевірити усі сховища після повітряної атаки на Київ у ніч на 1 червня. Тоді загинули троє людей, які не змогли потрапити до укриття.

Внаслідок обстрілу загинули дві жінки, 33 і 34 років, та дев’ятирічна дівчинка, повідомляє Національна поліція.

За даними слідства, люди не змогли вчасно потрапити до укриття в одній з поліклінік у Деснянському районі Києва, бо воно було зачинене.

Киянин Ярослав, у якого внаслідок обстрілу загинула дружина, розповів, що разом з нею та донькою намагався стукати у двері, але потім побіг на іншу сторону — покликати, щоб відкрили.

«Була тривога, люди бігли в укриття. Укриття просто не відкрили, та й усе. Люди стукали, дуже довго стукали. Були там жінки, діти — і ніхто не відкрив… У той момент прилетіло», — розповів він «Суспільному».

Фото: Національна поліція

Правоохоронці розпочали розслідування та затримали чотирьох людей:

  • першу заступницю Деснянської районної державної адміністрації;
  • директора медзакладу;
  • заступника директора з технічних питань;
  • охоронця.

Охоронцю інкримінують ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України (залишення в небезпеці), решті затриманих — ч. 2 ст. 367 (службова недбалість).

Фото: Національна поліція

Міський голова Києва Віталій Кличко попросив відсторонити через закрите укриття двох посадовців.

«Звернувся до Офісу президента та уряду, які погоджують призначення та звільнення глав районів столиці, про відсторонення голови Деснянського району Дмитра Ратнікова від виконання обов’язків», — сказав він.

На переконання Кличка, відсторонити слід і керівника медзакладу, якого призначала Деснянська райадміністрація.

Утім, голова Київської міської військової адміністрації Сергій Попко заявив, що зараз, поки триває розслідування, «немає сенсу» звинувачувати чи виправдовувати когось.

«На момент падіння уламків, за доповідями представників ДСНС, частина людей була в укритті. Укриття, яким всі користувалися, розташоване, якщо заходити через центральний вхід, метрів за 10, воно було відкрите. Чи був відкритий центральний вхід, поліція це розслідує», — цитує Попка «Радіо Свобода».

Фото: Національна поліція

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ініціював перевірку всіх сховищ.

«Під час цієї атаки мала місце неприпустима ситуація, коли люди не змогли потрапити до укриття. Тому ухвалюємо рішення про перевірку роботи всіх укриттів у країні і, зокрема, в Києві. У будь-який час доби під час повітряної тривоги вони мають бути доступними для всіх людей», — заявив він під час засідання уряду.

Прем’єр пообіцяв напрацювати зміни до законодавства, щоб посилити кримінальну відповідальність у таких випадках.

Сьогодні Україна та світ відзначають День захисту дітей. Вночі росіяни в Києві вбили 9-річну дівчинку та ще двох дорослих. Велике горе. Щирі співчуття рідним та близьким! Під час цієї атаки мала місце неприпустима ситуація, коли люди не змогли потрапити до укриття. Тому перш за все на сьогоднішньому засіданні Уряду ухвалюємо протокольне рішення про перевірку роботи всіх укриттів у країні і, зокрема, в Києві. У будь-який час доби під час повітряної тривоги вони мають бути доступними для всіх людей. Напрацюємо зміни до законодавства для посилення кримінальної відповідальності щодо тих, хто своєю недбалістю наражає дітей та дорослих на смертельну небезпеку. Покарання буде суворим, щоб такі кричущі випадки більше не повторилися.

Опубликовано Денис Шмигаль Четверг, 1 июня 2023 г.

 

Ситуація з укриттями в Харкові

Під час сигналу повітряної тривоги харків’яни можуть «безперешкодно заходити до всіх укриттів», стверджує міський голова Ігор Терехов

«Були певні недоліки, але зараз ми вибудували таку систему, щоб люди могли безперешкодно заходити до укриттів», — заявив він в ефірі національного телемарафону.

Станції харківського метро працюють як укриття цілодобово, нагадали у міськраді. 

Під час повномасштабного російського вторгнення, попри заяви міської влади, не усі укриття у Харкові були доступні та облаштовані. 


Знайти найближче укриття в Харкові також можна за допомогою інтерактивної мапи