Web Analytics

Перехід громад до ПЦУ: у Харківській єпархії УПЦ зробили заяву

Жоден священнослужитель та жодна релігійна громада Української православної церкви (МП) не переходили до інших релігійних структур, заявляють у Харківській єпархії УПЦ. 

Про це йдеться у заяві, розміщеній на офіційному сайті Харківської єпархії

«З благословення митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія доводимо до відома ЗМІ, віруючих мешканців міста Харкова і Харківської області, що жодний канонічний священнослужитель Харківської єпархії та жодна релігійна громада Харківської єпархії не приймали рішень й не виявляли бажання про перехід до будь-яких інших релігійних структур», — повідомляється на сайті

Духовенство Харківської єпархії вчергове висловило підтримку предстоятелю УПЦ митрополиту Онуфрію.  

Наприкінці минулого тижня, 1 та 2 лютого, у Харківській єпархії Православної церкви України повідомили про приєднання до Православної церкви двох громад Богодухівського району — у селі Дмитрівка і селі Воскресенівка. 2 лютого у Харківській єпархії Православної церкви України також повідомили про приєднання до ПЦУ релігійної громади Святого мученика Іоана Воїна у Харкові (каплиця на території інституту танкових військ, Полтавський Шлях). Відповідні рішення були ухвалені на зборах громад, пояснили у Харківській єпархії ПЦУ.  

За словами заступника голови Харківської облдержадміністрації Анатолія Бабічева, релігійні громади у Дмитровці та у Харкові були офіційно зареєстровані як релігійні громади УПЦ, саме тому у цих випадках він говорить про «перехід». 

«Щодо священнослужителів (УПЦ МП — ред.) — так, жоден не перейшов. Щодо громад — це неправдива інформація, — прокоментував Анатолій Бабічев заяву Харківської єпархії УПЦ. — Ось я відкрив реєстр, у мене написано: Свято-Покровська громада Української православної церкви села Дмитрівка Богодухівського району. Щодо другої громади інша ситуація, тому що вона існувала, але чомусь офіційно не була зареєстрована, тобто по суті це створення нової громади Православної церкви України. А третя (Святого мученика Іоана Воїна) була офіційно зареєстрована як парафія УПЦ МП». 

Коли утворені громади будуть офіційно зареєстровані, Анатолій Бабічев ще не знає. «Ми чекаємо з Києва нормативних документів», — сказав він. 

Коментуючи ситуацію у Дмитровці, у Харківській єпархії УПЦ «МедіаПорту» водночас повідомили, що молитовний будинок у селі ніколи не вважався окремою парафією. 

Процедура переходу і державної реєстрації релігійних громад передбачена новим законом, прийнятим Верховною Радою України 17 січня й чинним з 31 січня. Законом встановлено, що «рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до статуту (положення) релігійної громади».