Web Analytics

Парубій передав до Конституційного Суду документи щодо коаліції

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій направив низку документів до Конституційного Суду. 

Про це він сказав сьогодні у Верховині Івано-Франківської області під час спілкування з пресою в рамках форуму, який транслює Еспресо.TV.

«Я передав як голова Верховної Ради України до Суду кілька важливих документів. Один з них — це документ чисельності двох фракцій...», — сказав Парубій. 

Крім того, голова Верховної Ради передав до КС «всі заяви, які надходили до апарату Верховної Ради України, про вихід з коаліції».

«Коаліція на початку свого створення нараховувала 302 народних депутати. Я передав усі заяви усіх народних депутатів, які написали заяви про вихід. І якщо кількість тих заяв відняти від цифри 302, теж виходить як більше 226, що підтверджує, що на момент виходу з коаліції «Народного фронту», коаліція існувала. І окрім двох фракцій, до неї входило цілий ряд позафракційних депутатів», — сказав Парубій. 

«У мене немає такого повноваження — рахувати членів коаліції, як і немає у президента України такої функції, але Конституційний Суд на сьогодні має достатньо документальних, завірених даних, щоб можна було б чітко зробити висновок про те, що і в 2016 році, і в травні, до виходу «Народного фронту», в коаліції нараховувалось понад 226 народних депутатів», — зазначив він. 

11 червня під час відкритої частини засідання Конституційного Суду, де розглядається подання 62-х нардепів щодо конституційності розпуску парламенту, суддя-доповідач Віктор Кривенко сказав, що голова Верховної Ради України Андрій Парубій не надавав Суду документи про членів коаліції. 

КС перейшов до закритої частини розгляду. Рішення буде оприлюднено на сайті КС.