Web Analytics

Партії Зеленського і Порошенка обмінялися звинуваченнями в Раді

«Слуги народу» вимагають дати оцінку висловлюванню народної депутатки від фракції «Європейська солідарність» Софії Федини, яка, коментуючи поїздку Володимира Зеленського до Золотого, допустила вбивство президента. «Європейська солідарність» у свою чергу вимагає від партії влади оцінити поведінку свого депутата Євгена Шевченка, який 20 жовтня взяв участь у російському токшоу за участі ватажка «ДНР» Дениса Пушиліна.

Висловлювання Софії Федини прозвучали під час стріму на сторінці у Facebook волонтерки Марусі Звіробій:

«Товариш президент, таке враження, думає, що він безсмертний. Як слушно Маруся натякнула, що там люди пережили страшні звірства. І вони кожного дня мусять захищати Україну від того ворога, якого ти зараз нам намагаєшся повернути назад в Україну своїм президентством. Там ненароком може розірватися граната, а знаєш, там обстріли бувають абсолютно випадково, але, чесно кажучи, було би найкрасивіше, щоби це все сталося саме під час московських обстрілів, коли дехто знову у голубій сорочці, білій сорочці припреться на передову».

Відео широко обговорювалося у соцмережах. Скріншот: facebook.com/marusya.zvirobiy

На початку сьогоднішнього засідання Верховної Ради фракція «Слуга народу» у повному складі вийшла до трибуни. Народний депутат Микита Потураєв зробив заяву від імені фракції. 

«Ми не знаємо, не вирішили поки що, це що, вільна думка і свобода слова, коли публічно лунають заклики до заколоту до добровольців, до ветеранів, до бійців діючої армії під час бойових дій, заклики до знищення верховного головнокомандувача та голови держави? Може, це дійсно право на свою позицію і право на своє висловлення, а, можливо, це державна зрада?», — сказав він.

Депутати «Слуги народу» ініціювали збір підписів під зверненням до правоохоронців, додав Потураєв. 

«Разом з правоохоронними органами, разом всім суспільством ми маємо дати оцінки таким закликам. Тому ми як фракція вчора почали збір підписів, яким ми звертаємось до правоохоронних органів, а зараз з цієї трибуни вимушені звертатися до всього суспільства до вирішення спільно того, чи сприйнятні для нас заклики до вбивства, бажання смерті будь-якому громадянину України, навіть незважаючи, чи це є президент, чи просто пересічний громадянин», — сказав Потураєв.  

На заяву провладної партії відповіла народна депутатка фракції «Європейська солідарність», учасниця бойових дій на сході України Яна Зінкевич. Вона висловила обурення участю народного депутата Євгена Шевченка у токшоу на російському телебаченні, де його вивели в ефір разом з ватажком «ДНР» Денисом Пушиліним.

На думку Зінкевич, саме поведінка Шевченка є державною зрадою.

«Замість того, щоб слідкувати за своїми депутатами, як президент, так і партія «Слуга народу», роблять нападки на нашу депутатку Софію Федину. Емоційний виступ Софії Федини — це словесна реакція ветеранів, захисту ветеранів, і вона висловила те, що звучить у думках мільйонів, а не тільки її. І вона має право на цю думку. Порада президента іти в армію тим людям, що захищали нас всіх і його в тому числі, це абсурд. І мені, дівчині, яка у 18 років вирушила на фронт, захищаючи нашу країну, дуже дивно чути такі слова, яка чотири рази ухилялася від повісток в армію», — сказала Зінкевич.

Фракція «ЄС» аплодувала колезі, тоді як члени фракції «СН» продемонстрували невдоволення її словам щодо «емоційного виступу» Федини.   

Слово мав і депутат Євген Шевченко

«Я вважаю, що політику ненависті, роздробу треба припинити. Те, що роблять ваші колеги по фракції, закликають до вбивства президента, це недопустимо. І СБУ повинно дати оцінку саме діям ваших депутатів. А наша місія — це пропагування миру і стабільності в Україні», — заявив Шевченко. 

Депутати «Європейської солідарності» зустріли Шевченка вигуками «Ганьба!», а нардепи від «Слуги народу» підтримали його оплесками.