Web Analytics

ПАРЄ закликає Росію звільнити українських моряків

Парламентська асамблея Ради Європи під час сьогоднішнього засідання ухвалила резолюцію щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці. Закликають Росію звільнити полонених моряків і забезпечити вільний прохід для суден.

Про ухвалення резолюції повідомив голова української делегації у ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв на своїй сторінці в Facebook.

«Резолюція ПАРЄ щодо Азова, над якою працювали два місяці, прийнята. 103 «за»! Текст хороший. Вітаю делегацію з чудовим результатом роботи!» — написав Ар’єв.

Документ підтримали 103 делегали, троє були проти, 16 утрималися.

Народний депутат Ірина Геращенко додала, що ПАРЄ наполягає допустити до моряків представників Міжнародного комітету Червоного хреста і комітету проти тортур.

«Позиція асамблеї незмінна: підтримка територіальної цілісності і суверенітету України. Асамблею турбує доля 24 моряків, [Асамблея] вимагає негайно звільнити їх, відповідно до Женевської конвенції. До моряків мають бути допущені МКЧХ і комітет проти тортур», — повідомляє Геращенко.

Вона також зазначила, що Україну «підтримали британська делегація і група консерваторів, які назвали дії РФ неприкритою агресією і говорили про готовність надіслати кораблі в протоку».

Згідно до проекту документа, що опублікований на сайті ПАРЄ, Асамблея «глибоко стурбована загостренням напруженості між Російською Федерацією та Україною в районі Азовського моря та Керченської протоки».

«Російській Федерації пропонується негайно звільнити українських військовослужбовців і забезпечити їм необхідну медичну, юридичну та/або консульську допомогу, забезпечити свободу проходу в Азовському морі Керченській протоці та утримуватися від застосування сили», — йдеться у проекті резолюції.

Асамблея підкреслює, що влада Російської Федерації та України покликана поважати Договір про використання Азовського моря та Керченської протоки й узгоджені правила навігації, а також утримуватися від будь-яких подальших кроків, які можуть загострити конфлікт і загрожують безпеці в регіоні.

«Держави-члени Ради Європи мають робити все можливе для уникнення такої ескалації насильства», — зазначають у ПАРЄ.

25 листопада Збройні сили РФ атакували та захопили в Керченській протоці три українських судна. У полон потрапили 24 українських моряка. Всіх було заарештовано. Під час засідань 15 та 16 січня Лефортовський районний суд Москви продовжив морякам термін перебування під вартою до 24 квітня.

Читайте MediaPort у Telegram