Web Analytics

Пансіонат у Харкові, де в 2021 році загинули 15 людей, мають знести — рішення суду

Двоповерховий будинок, в якому без дозволів працював пансіонат для літніх людей, власник зводив також незаконно, договору на оренду земельної ділянки в нього не було.

Рішення щодо приватного пансіонату ухвалив Київський районний суд Полтави, повідомила Харківська обласна прокуратура

Позов до власника подавала Новобаварська окружна прокуратура в інтересах держави в особі Харківської міської ради.  

За рішенням суду ділянку мають повернути у користування харківської громади. Для цього її треба привести «у придатний стан, включаючи знесення самочинно збудованого майна». 

За даними прокуратури, двоповерхову будівлю звели у 2012 році без проектно-дозвільної документації. 

Вона частково розміщена на земельній ділянці площею 255,25 кв. м. Харківська міська рада ще в 2008 році надала цю ділянку в оренду для обслуговування житлового будинку, але договір оренди потім не укладали. 

Вартість земельної ділянки оцінюється у майже пів мільйона гривень.

У прокуратурі зауважили, що Харківська міськрада могла самостійно подати позов, однак «будь-які заходи з метою усунення порушень протягом тривалого часу не вживала».

Триває строк на апеляційне оскарження рішення полтавського суду. 

Справу про загибель людей у пожежі розглядає з грудня 2022 року Ленінський райсуд Харкова. 

Як розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, обвинуваченим змінені запобіжні заходи.

«Всі обвинувачені вийшли з СІЗО під заставу. Власник пансіонату вніс найбільшу — 1 млн 40 тисяч гривень. В орендаря будинку, його дружини, яка була директоркою закладу, та адміністратора — 198 840 гривень застави», — розповів Чубенко.

Пожежа в будинку для літніх людей «Золотий час» у Харкові сталася 21 січня 2021 року. Тоді загинули 15 підопічних закладу, ще п’ятеро зазнали травм. Пізніше один із врятованих підопічних помер у хоспісі. 
Суд арештував чотирьох підозрюваних. 

За висновком урядової комісії, пожежу спричинило «грубе та свідоме порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки», а також підключення будинку до електро- та газопостачання без отримання спеціальних дозволів. Будівля не була пристосована для проживання літніх людей, заклад не мав кваліфікованого медичного персоналу і не був внесений до Реєстру надавачів соціальних послуг. 

Чільне фото: Харківська обласна прокуратура/Facebook

Блок новин за темою