Web Analytics

Пам’ятник захисникам України в Харкові планують відкрити у жовтні

Монумент встановлять у сквері на площі Захисників України, де ще у травні 2016 року заклали символічний знак.

Відкрити монумент планується 14 жовтня, розповів «МедіаПорту» розповів секретар Ради громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов.

Торік він представив вирішальний ескіз проєкту. Монумент складатиметься з кількох об’єктів.

Вирішальний ескіз представили у 2018 році. Фото: kharkivoda.gov.ua

«Вже на фініші роботи, максимально докладаємо зусиль, щоб до свята, 14 жовтня, монумент відкрити. Це символічні такі фігури — і куб, і стели, які в собі мають не тільки втрати людські, а і втрати моральні, і матеріальні — через окуповані території», — сказав Корсунов.

За його словами, автором проєкту виступив творчий колектив.

«Це молоді скульптори, архітектори, які займаються цим питанням. Харків’яни, є і представники київських студій», — сказав Корсунов.

За словами Корсунова, на створення проєкту збирали благодійні кошти, на його реалізацію з обласного бюджету виділили близько 10 млн грн.

Оформленням документації займається Харківська міськрада, повідомив на засіданні виконкому 18 вересня секретар топонімічної комісії Олексій Хорошковатий. 


У травні 2016 року на площі Захисників України заклали капсулу і встановили пам'ятний знак на місці майбутнього будівництва пам'ятника.

Створити його планували орієнтовно у 2017 році. Восени 2016-го проходив конкурс проєктів. Найкращим визнали роботу харківського скульптора Олександра Рідного. Деякі військові, волонтери, представники громадськості запропонували продовжити конкурс, оскільки, на їхню думку, жодна з робіт «не викликала відчуття наявності серйозного смислового навантаження». У 2018 році представники Спілки ветеранів АТО представили інший ескізний проєкт.

14 жовтня в Україні відзначається День захисника України. Це також День Українського козацтва та День святої Покрови Пресвятої Богородиці.