Web Analytics

Основною версією причин вибухів у Балаклії є недбалість

Техніку безпеки ймовірно порушили самі військовослужбовці, троє з яких загинули.

«Ми схиляємся до того, це основна наша версія, що все-таки ті особи, які безпосередньо виконували роботи з цими боєприпасами, вони якраз і причетні — через те, що не виконували техніку безпеки під час такого виду робіт», — сказав 26 листопада на пресконференції у Харкові заступник директора Територіального управління ДБР Олексій Новіков.

«Скоріш за все, через порушення техніки безпеки виникло зіткнення двох цих двигунів, якась іскра, скоріш за все, з’явилась, і тому, мабуть, була порушена цілісність цього двигуна, де знаходилось паливо, і тому пролунав вибух», — додав він.

Сапер, який був найближче до двигунів, загинув серед перших.

За словами Новікова, загалом версій кілька, остаточні висновки чекають від експертів. В рамках розслідування допитали більше ста людей, в тому числі поранених військовослужбовців.


Внаслідок вибухів на території військової частини 15 листопада загинули троє військовослужбовців, ще четверо отримали поранення. Це сталося під час планового розмінування території.

Як повідомили у Збройних силах України, у ході завантаження залишків боєприпасів та їхніх елементів, підготовлених для подальшого знищення, зокрема твердопаливного двигуна до ракет 3М9 зенітно-ракетного комплексу «Куб», ймовірно відбулось його загорання з подальшим підривом накопичених для знищення вибохонебезпечних предметів.

У день вибухів слідчі ДБР відкрили провадження за статтею — недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило істотну шкоду, вчинене в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України)».