Web Analytics

Організатори визначили локації Бієнале молодого мистецтва в Харкові

Друга національна Бієнале молодого мистецтва проходитиме в Харкові з 17 вересня до 31 жовтня. Для участі обрали 45 художніх проектів.

Організатори Бієнале презентували основні місця, де експонуватимуться художні проекти, проходитимуть події освітньої та дитячої програм.

Перша група локацій — в районі площі Свободи: це старий корпус готелю «Харків», Держпром, а також два корпуси, ботанічний сад і обсерваторія Каразинського університету, «ЄрміловЦентр» і галерея Come In.

Друга — в районі, який, на думку організаторів, міг би стати харківським «музейним кварталом». Це територія, де неподалік один від одного розташовані низка музеїв — художній, історичний і літературний, Муніципальна галерея, Оперний театр, творчий майданчик академії дизайну та мистецтв HudpromLoft, студії Aza Nizi Maza та D16 art lab.

Одним з майданчиків обрали ботанічний сад ХНУ ім. Каразіна. Фото: Інна Роменська

Сучасні мистецькі проекти у більшості з цих закладів ще не експонувалися. Таким вибором організатори хочуть звернути увагу на нестачу майданчиків для художніх проектів, а також допомогти культурним та освітнім закладам знайти нові ідеї для розвитку.

«Площа Свободи давно потребує переосмислення. Видатний конструктивістський комплекс, зараз вона перетворена на парковку, а могла б бути точкою тяжіння, культурним центром міста, — каже виконавча директорка Бієнале Вікторія Бронза. — Що стосується «музейного кварталу» — сподіваємося, Бієнале допоможе йому стати видимим, більш проявленим, дасть стимул для розвитку тим інституціям, які її прийматимуть».

Тераса готелю «Харків»

Бієнале молодого мистецтва заснована Міністерством культури та реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. Першу провели у 2017 році в Києві за назвою Фестиваль молодих українських художників, тоді для участі обрали 65 проектів. Друга Бієнале проходитиме з 17 вересня до 31 жовтня в Харкові. Для участі відібрали 45 проектів.

Подробиці на сайті заходу і на сторінці у Facebook

Читайте MediaPort у Telegram