Web Analytics

Опалювальний сезон на Харківщині завершать протягом двох тижнів

У Харківській обладміністрації підбили підсумки опалювального сезону. У районах області він офіційно завершився 9 квітня, в Харкові — днем пізніше.

Про підсумки опалювального сезону розповів під час брифінгу заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко.

«В області на відключення житлового фонду від опалення знадобиться три-чотири дні. У Харкові всі системи будуть відключені протягом двох тижнів», — зазначив він.

За словами Шахненка, в цілому по області опалювальний сезон пройшов стабільно, без серйозних аварій на системах водопостачання, теплопостачання та енергозабезпечення.

«Опалювальному сезону передувала серйозна підготовча робота. Так, у Лозовій ми замінили аварійний колектор, у Куп'янську поміняли багато мереж і котельного обладнання. Масштабну роботу провели з переведення населення на індивідуальне опалення, повністю відійшли від централізованого опалення в Дергачівському районі. Багато котелень перевели на альтернативне паливо. За минулий рік у цілому газозаміщення склало 4,8%», — розповів заступник голови ХОДА.

Він зазначив, що проблемні ситуації виникали переважно в Харкові — через зношеність теплових мереж. За даними Шахненка, минулого року в місті переклали близько 42-45 км теплотрас. Цього року обсяги ремонтних робіт на мережах планують збільшити вдвічі.

В області, додав він, також визначають ділянки теплотрас та інших мереж, які необхідно відновити до початку наступного опалювального сезону. Перелік об'єктів планують скласти до кінця квітня.

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові опалювальний сезон стартував 15 жовтня. На початку листопада опалення не було в декількох сотнях будинків комунальної власності, також виникали проблеми з гарячою водою. Через тривалу відсутність тепла в деяких будинках міста і пориви на мережах харків’яни пікетували міськраду. 

З 1 січня зросли тарифи комунального підприємства «Харківські теплові мережі»: вартість послуг з надання централізованого опалення зросла на 17,8%, гарячої води — на 15,5%. У березні керівництво «ХТМ» анонсувало чергове підвищення — на 21,9% і на 21,6% відповідно. Запропоновані тарифи погодили під час відкритого обговорення, тепер їх має затвердити Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Читайте MediaPort у Telegram