Web Analytics

Офіс генпрокурора відкрив справу щодо харківського нардепа Куницького — «Схеми»

Народного депутата Олександра Куницького підозрюють у службовому підробленні — на тлі обмежень виїзду з України під час війни. За твердженням проєкту «Схеми», обранець безпідставно перебував за кордоном три тижні замість дозволених йому п’яти днів.

Справу відкрили за інформацією з розслідування журналістів «Схем» — медіапроєкту «Радіо Свобода». Вони стверджували, що влітку 2023 року Олександр Куницький отримав дозвіл на п'ятиденне відрядження до Ізраїлю, але повернувся лише за три тижні — і в цей час його бачили в аеропорту в США, у штаті Флорида.

«Як повідомили в апараті парламенту, Куницький був відряджений до Ізраїлю з 3 по 7 липня 2023 року «в рамках діяльності депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Ізраїлем», де він є співголовою. Повернувся Куницький в Україну, за даними «Схем», лише 22 липня», — вказано в публікації.

Олександр Куницький. Фото зі сторінки у Facebook

Офіс генерального прокурора порушив кримінальну справу.

«Повідомляємо, що генеральним прокурором 13.12.2023 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення К. кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України», — йдеться у відповіді Офісу генпрокурора на запит «Радіо Свобода».

  • Ч. 1 ст. 366 — службове підроблення, передбачає обмеження волі на строк до трьох років.

  • Ч. 4 ст. 358 — використання завідомо підробленого документа. Передбачає штраф, арешт на шість місяців або до двох років обмеження волі.

Автори матеріалу стверджують, що Куницький «ці факти не коментував та залишив без відповіді запитання від редакції».

За даними «Схем», у США зараз живуть родичі нардепа.

«У штаті Флорида — його офіційний помічник і власник харківського холдингу з виготовлення зарядних станцій Autoenterprise Дмитро Ніконов, про що він сам зазначає у своїх соцмережах. Ніконов, як свідчать дані прикордонної служби, виїхав з України за три місяці до повномасштабної війни. У 2020 році НАБУ відкрило кримінальне провадження після виходу розслідування «Схем», про те, що депутат Куницький використовував свій мандат в інтересах компанії Autoenterprise Дмитра Ніконова. Куницький та представники компанії відкидали ці звинувачення. Розслідування НАБУ триває і досі», — зазначають журналісти.

«Схеми» також повідомляють, що в цілому за перші сім місяців 2023 року Олександр Куницький пробув за кордоном 54 дні, у 2022 році — 132.


Олександр Куницький пройшов до парламенту у 2019 році від партії «Слуга народу». У харківському окрузі №169 він набрав 47,99% голосів, більш як на 30% випередивши найближчого суперника — самовисуванця Олександра Грановського.

Блок новин за темою