Web Analytics

Офіційно: росіянам заборонили спостерігати за виборами в Україні

Відповідно до закону, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин або підданий держави, яку Верховна Рада визнала державою-агресором або державою-окупантом.

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні», повідомляє прес-служба глави держави.

Зміни вносяться до законів «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори».

Згідно до нового закону, офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути особа, яка є громадянином або підданим держави, що визнана Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом. Ця заборона також стосується осіб, пропозиції стосовно яких ініційовано або внесено такими державами.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні» Верховна Рада ухвалила 7 лютого. Його підтримали 232 нардепи. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автори документу — група народних депутатів — зазначали, що Російська Федерація, яку законодавчо визнано в Україні державою-агресором, «продовжує намагання впливати на внутрішні справи як в Україні, так і в інших країнах світу, зокрема, за допомогою втручання у виборчий процес». На їх думку, присутність російських спостерігачів на виборах може стати «приводом для інформаційних атак шляхом перекручування фактів щодо виборчого процесу в України, а також зниження довіри до результатів волевиявлення українського народу».

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року.

Читайте MediaPort у Telegram