Web Analytics

Один з обвинувачених у теракті біля Палацу спорту відмовився від захисника

Один з трьох обвинувачених у теракті біля Палацу спорту Віктор Тетюцький відмовився від свого захисника Дмитра Тихоненкова і попросив призначити йому безоплатного адвоката.

Відповідне клопотання Віктор Тетюцький заявив на сьогоднішньому засіданні, повідомляє кореспондент «МедіаПорту». 

Це сталося після того, як суд залишив без розгляду клопотання Тетюцького щодо створення умов у суді: він просив звільнити обвинувачених зі скляного загородження, де йому складно вести записи, а в разі відмови — надати стіл. 

Прокурор Володимир Лимар назвав позицію обвинуваченого маніпуляцією, направленою на затягування судового розгляду, що триває 4,5 роки. 

«На них розповсюджується, що йде одна доба за дві, згідно із законом Савченко, тому, мабуть, сподіваються на те, що буде якесь рішення щодо їх звільнення через певний час», — сказав Лимар журналістам. 

Суд прийняв відмову обвинуваченого від адвоката. Тепер Тетюцькому призначать нового захисника з центру безоплатної первинної правової допомоги. Новому адвокату знадобиться час для ознайомлення зі справою. 

За словами представника потерпілих Олега Головкова, обвинувачені не вперше відмовляються від захисників. До цього відмовлялися щонайменше від п'ятьох, призначених державою. 

Засідання відклали до 16 жовтня. 

Обвинуваченим, якщо їхню провину доведуть, може загрожувати 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення. В разі, якщо суд прийме рішення про довічне ув'язнення, закон Савченко на них не розповсюджуватиметься. Водночас захист обвинувачених не виключав, що їхні підзахисні можуть бути у списках на обмін утримуваними особами. На сьогоднішньому засіданні обвинувачені відмовлялися коментувати це питання. Один з них Сергій Башликов сказав: «Про що можна говорити, якщо ми невинні? Який обмін?... Змінити одну тюрму на іншу?»