Web Analytics

Обшуки у Шуфрича: СБУ підозрює нардепа у держзраді

Народному депутату Нестору Шуфричу оголосили підозру за статтею «Державна зрада». 

15 вересня правоохоронці прийшли до народного депутата прийшли з обшуками та оголосили підозру.   

«Як свідчать матеріали розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, агента фсб, завдання якого — координація російської агентури в Україні. Нагадаємо, що Сівкович втік до москви у 2014 році і створив «кротоферму» для підривної діяльності проти нашої держави. Саме він курував колишнього начальника Управління СБУ в АРК Крим Олега Кулініча, якого підозрюють у державній зраді і якого затримував особисто Голова Служби безпеки Василь Малюк», — йдеться у повідомленні СБУ

За версією слідства, одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері.

«Він систематично поширював наративи кремля про те, що українська держава — нібито штучне утворення, що в України та росії — єдина історія і що українці та росіяни — нібито «один народ». Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві», — додає СБУ.

«Він розповсюджував інформацію, спрямовану на вираження осуду, применшення авторитету та дискредитацію інститутів української влади. Також він дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів. Підозрюваний підтримував ідеї проросійської спрямованості подальшого розвитку України. Він виходив з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу», — вказує Офіс генпрокурора України. 

Вдома у фігуранта та його близького оточення проходять 45 обшуків. LB.UA та деякі інші ЗМІ із посиланням на власні джерела публікують фото з обшуків. Вдома у Шуфрича зберігалась радянська та російська символіка, а також «документ» зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей за підписом Шуфрича та Медведчука.

Джерело фото: LB.UA

За ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 КК України нардепу загрожує до 15 років позбавлення волі. Реакції Шуфрича на підозру публічно поки не було. 

56-річний Нестор Шуфрич працює у Верховній Раді з 1998 року. Обирався від різних партій. Був членом «Партії регіонів», «Опозиційного блоку». У 2019 обраний від забороненої нині партії «Опозиційна платформа — За життя».