Web Analytics

Обшуки у Коломойського, Авакова і нардепа Столара: що відомо

Правоохоронці 1 лютого провели обшуки у бізнесмена Ігоря Коломойського, ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова, нардепа від «Опозиційної платформи — За життя» Вадима Столара та керівництва київської податкової. Усі — в межах розслідування різних кримінальних справ.

Про низку обшуків у посадовців і бізнесменів розповів 1 лютого голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Згодом його повідомлення конкретизували правоохоронні органи.

Слідчі дії проводилися вдома у бізнесмена Ігоря Коломойського. За інформацією Служби безпеки України — у зв’язку з діяльністю компаній «Укрнафта» і «Укртатнафта».

«Служба безпеки України викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом», — мовиться у повідомленні служби.

Наразі СБУ документує 10 епізодів. Йдеться, за її даними, про «виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, а також створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів».

«За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній», — кажуть правоохоронці.

«За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ «Укртатнафта» оголошено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень», — додали у СБУ.

Утім, Служба безпеки не конкретизувала, про кого саме йдеться.

Фото: ssu.gov.ua

Обшуки провели й у нардепа від «ОПЗЖ» Вадима Столара.

«Служба безпеки України провела низку обшуків у представників будівельних компаній Києва, підконтрольних одному з депутатів Верховної Ради від забороненої партії «ОПЗЖ». На переконання слідства, ці комерційні структури були залучені до протиправних схем легалізації коштів в інтересах колишніх депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака», — прокоментували у СБУ.

За інформацією слідства, подібні схеми працювали й на користь громадян Росії та Білорусі, щодо яких діють санкції РНБО, країн Європейського Союзу та США.

Слідчі дії проводилися за двома статтями Кримінального кодексу України: ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни) та ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни або захоплення державної влади, зміни меж території України).

Правоохоронці також прийшли з обшуками до керівниці Головного управління державної податкової служби у Києві — виконує обов'язки голови управління, за даними офіційного сайту, Оксана Датій. У Державному бюро розслідувань заявили, що посадовиця «без законних на те підстав ухвалювала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки».

«Крім того, за оперативними даними, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи. За експертними оцінками до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн», — мовиться у повідомленні ДБР.

В іншому епізоді, стверджують у бюро, керівництво столичної податкової «причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, внаслідок яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн».

Під час обшуків на роботі да вдома у податковиці, за даними ДБР, знайшли 158 тис. доларів, 530 тис. грн, 2,2 тис. євро, коштовні годинники, автомобілі тощо.

Фото: dbr.gov.ua

Обшук в ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова правоохоронні органи поки офіційно не коментували. Сам він розповів, що слідчі відпрацьовували одну з робочих версій причин авіакатастрофи у Броварах, де під час падіння гелікоптера загинули 14 людей, серед них керівники МВС.

«Слідство цікавили контракти із закупівлі МВС вертольотів Super Puma (Airbus Helicopters H225). Слідчі поводилися коректно, хоча доцільність проведення такої слідчої дії виглядає трохи тупувато, за шість років після укладання контракту. Звісно, нічого, що відповідає інтересам слідства, виявлено не було», — написав Аваков у Telegram-каналі.

Ексміністр нагадав, що контракт на постачання МВС вертольотів Airbus уклали у рамках угоди між урядами України та Франції, ратифікованої Верховною Радою у 2018 році. Контракт також проходив аудит французького уряду та казначейства.


Гелікоптер, в якому летіли керівники МВС, впав уранці 18 січня у Броварах Київської області. Загинули 14 людей, серед них дитина. Ще 25 дістали поранень.

Під час авіакатастрофи загинули міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін і держсекретар МВС Юрій Лубкович. Обов'язки глави МВС поки виконуватиме очільник Національної поліції Ігор Клименко.

Фото на головній: Служба безпеки України