Web Analytics

Обшуки на «ХТЗ»: керівництво заводу проведе внутрішню перевірку

Служба безпеки України заявила про вимагання хабарів за ордери на житло з працівників «Харківського тракторного заводу». Підприємство обіцяє провести внутрішню перевірку.

Про викриття хабарницької схеми на «ХТЗ» повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За даними спецслужби, посадовці підприємства, які відповідають за його майно та безпеку, вимагали з працівників гроші за ордери на житлову площу в заводських гуртожитках. Житло цього року збиралися передати на баланс Харківської міської ради, що дозволило б працівникам його приватизувати.

«За кожний ордер посадовці вимагали від 3 до 5 тисяч доларів, незважаючи на те, що працівники проживали у цих гуртожитках, були у них зареєстровані, мали стаж роботи на підприємстві від 10 до 20 років. У разі відмови платити хабар зловмисники, зловживаючи службовими повноваженнями, переселяли людей до інших приміщень зі значно гіршими житловими умовами», — кажуть у Службі безпеки.

За попередніми оцінками, від дій посадовців могли постраждати більше ніж 100 працівників заводу.

Правоохоронці влаштували низку обшуків. Фігурантам справи готують повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Максимальне покарання за цією статтею — 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років і з конфіскацією майна.

На Харківщині СБУ викрила посадовців промислового підприємства на хабарах У Харкові Служба безпеки України викрила...

Опубликовано Владиславом Абдулой Вторник, 24 ноября 2020 г.

Звинувачення силовиків прокоментували у пресслужбі «Харківського тракторного заводу».

«Гуртожиток, про який йдеться, готувався до передачі на баланс міста, в зв'язку з цим раніше проводилася його інвентаризація і готувалася відповідна документація. Наразі правоохоронні органи проводять слідчі дії щодо двох співробітників підприємства за фактом можливого зловживання ними службовими повноваженнями в особистих корисних інтересах», — зазначається у заяві заводу.

Керівництво «ХТЗ» також наказало розпочати внутрішню перевірку, аби «забезпечити прозорий процес передачі гуртожитку на баланс міста».