Web Analytics

Обленерго планує за тиждень подати електрику на Північну Салтівку

Фахівці «Харківобленерго» ремонтують підстанцію «Московська», яка живить Салтівський житловий масив. Частина обладнання розбита від обстрілів, відновлення триватиме ще близько тижня.

Підстанція «Московська» подає електрику до одного з найбільш постраждалих від обстрілів районів Харкова — Північної Салтівки, а також живить частину Салтівки. ​До ремонту приступили одразу, як тільки ЗСУ відтіснили ворога і вщухли постійні обстріли навколо, кажуть у пресслужбі «Харківобленерго».

«​Сьогодні про численні «прильоти» на території енергоб'єкту нагадують вирви від вибухів. Наслідки війни легко знайти на енергетичному устаткуванні. Ще декілька метрів, і снаряди влучили б в саме серце підстанції — силові трансформатори», — розповідають у компанії.

​Уламки від вибухів розбили частину обладнання — трансформатори, релейний захист, розмикачі та радіатори охолодження тощо. Енергетики кажуть, що пошкодження серйозні, але не критичні.  

​Після ремонту підстанція знову заживить північну частину Салтівського житлового масиву. Також — забезпечить більш надійне електропостачання метро, міського електротранспорту і торговельних комплексів біля станції «Героїв праці»: «Дафі», «Каравану» та «Епіцентру».

Роботи тривають третій день. За оцінками обленерго, на відновлення електропостачання знадобиться ще близько тижня.

Фото: Facebook/«Харківобленерго»

Північна Салтівка від початку війни регулярно перебувала під російськими обстрілами. Значна частина будинків зруйнована, мережі пошкоджені — відремонтувати їх під вогнем було неможливо.


На початку квітня бригада енергетиків «Харківобленерго» підірвалася на міні на околиці Дергачів, коли їхала ремонтувати пошкоджені електромережі. Двоє чоловіків дістали поранень.