Web Analytics

НСТУ все підготує для дебатів у студії — голова ЦВК

Суспільне мовлення підготує студію для теледебатів кандидатів в Президенти України 19 квітня. Змінювати кошторис, щоб проводити законні дебати на стадіоні, на думку голови ЦВК, немає підстав. 

Про підготовку до дебатів на прес-конференції розповіли голова ЦВК Тетяна Сліпачук та голова правління НСТУ Зураб Аласанія, передають UA: Новини.  

Фото: facebook.com/UACEC

За словами Тетяни Сліпачук, жоден з представників кандидатів за цей час не звертався до ЦВК. 

«Жоден зі штабів не звертався до Центральної виборчої комісії ні в якому вигляді, ні письмово, ні усно. Стосовно «зміни фінансування»: звертаю увагу на ст. 62 Закону України «Про вибори Президента України», яка чітко встановлює те, що ці дебати проводяться за рахунок державних коштів. В даному випадку ані ЦВК, ані кандидати не мають повноважень змінювати норму закону. По-друге, на сьогоднішній момент Центральна виборча комісія не бачить підстав для зміни своєї постанови, яка, як я наголосила, чітко відповідає міжнародним стандартам проведення теледебатів такого порядку», — сказала Сліпачук. 

«Законом встановлений безпосередній обов'язок ЦВК разом з Суспільним мовником провести дебати відповідно до ст. 62. Все інше — за бажанням, воно також буде мати офіційний характер, тому що вони мають бути організовані відповідно до закону (ст. 58 — проведення передвиборної агітації — ред.). Друга частина вашого запитання: навмисно чи не навмисно кандидати будуть планувати свої дебати «за бажанням», коли закон прямо встановлює час, день проведення дебатів. Я не допускаю, що кандидати мають намір створити таку штучну конкуренцію, тому що кожен з них кандидат на вищий пост в нашій країні. Що є важливим? Дотримання закону. Закон встановлює, що ці дебати мають бути проведені. Це означає, що ЦВК відповідно до договору зробить всі необхідні кроки, виділить кошти, Суспільний мовник облаштує студію, все буде підготовлено, і ми будемо на них чекати. Відношення до цих дебатів певною мірою є відношенням до закону», — сказала голова ЦВК, додавши, що необов'язковість присутності на дебатах не означає, що можна нехтувати законом.

Суспільне підготує все необхідне для проведення дебатів, зазначив голова правління НСТУ Зураб Аласанія

«Буде готова студія, модератор, все підготовлено. Якщо жоден кандидат не з'явиться, у нас буде напоготові будь-що нейтрального характеру, а в той час буде рухомий рядок, згідно з постановою, зі словами: перепрошуємо, кандидат такий-то не з'явився на дебати», — сказав Зураб Аласанія. 

«Ми будемо вибачатися перед нашими виборцями, які очікують ці дебати відповідно до закону. «Вибачте, кандидати на пост Президента України [прізвище, ім'я, по-батькові] не з'явилися у студію для проведення теледебатів», — зачитала Сліпачук.

Як уточнив Зураб Аласанія, в разі участі обох кандидатів теледебати коштуватимуть 5 млн 767 тисяч гривень.

Читайте також: Порошенко і Зеленський запропонували дебати у різні дні