Web Analytics

Нового «очільника» окупованого Куп’янська підозрюють у колабораціонізмі

Керівнику створеної російськими окупантами «тимчасової цивільної адміністрації Куп‘янського району Харківської області» заочно оголосили підозру в колабораціонізмі. Йому загрожує до 10 років ув’язнення. Його попередника, мера міста Геннадія Мацегору, за інформацією прокуратури, окупанти заарештували.

Підозрюваний донедавна керував створеною окупантами адміністрацією в Козачій Лопані, повідомили 15 серпня у Харківській обласній прокуратурі.

«27 червня у місті Куп’янськ відбувся черговий проросійський захід, присвячений призначенню 44-річного колаборанта на посаду голови «тимчасової цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Як зазначили в Управлінні СБУ в Харківській області, на початку війни чоловік добровільно перейшов на сторону ворога.

«Отримавши фейкову посаду, ворожий пособник почав активно налагоджувати роботу «в новому ключі» та закликати своїх підлеглих співпрацювати з представниками окупаційної адміністрації», — кажуть у СБУ.

Чоловікові заочно оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1*Колабораційна діяльність, а саме — зайняття посади, пов’язаної з виконанням адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.

Фото: Facebook/Харківська обласна прокуратура

На посаді підозрюваний змінив мера Куп’янська Геннадія Мацегору, заарештованого окупантами.

«У зв’язку з тим, що окупанти були незадоволені роботою колишнього мера Куп’янська — зрадника, вони зняли його з посади та заарештували. Тепер місто та район очолює 44-річний колаборант», — зазначають правоохоронці.

Наприкінці лютого Харківська обласна прокуратура оголосила Геннадію Мацегорі підозру в державній зраді. За даними слідства, 27 лютого мер запропонував російським військовим підтримку, забезпечив їх транспортом, житлом, пальним та їжею.  

Куп'янська міська рада. Фото: Сергій Петров

Напередодні Офіс генерального прокурора також повідомляв про оголошення підозри колишньому мерові Куп’янська Володимиру Демченку, який погодився очолити окуповану Петропавлівську громаду на Куп’янщині.

«Колишній мер Куп’янська, який очолював місто з 2010 по 2015 рік, вирішив добровільно перейти на бік окупантів. До початку повномасштабної війни в Україні колаборант мав неприязні стосунки зі своїми конкурентами, особливо — з чинним до російського вторгнення міським головою Куп’янська», — мовиться у повідомленні відомства.

Демченку теж заочно оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1.


У колабораціонізмі також підозрюють двох поліцейських з Куп’янська, які віддали зброю російським військовим.