За что ГАИ официально берёт деньги

Кабинет Министров Украины опубликовал полный перечень услуг, за которые потребители будут платить при получении услуг и документов от МВД. Об этом говорится в постановлении Кабмина №1098 от 26 октября.

Так, на сайте Кабмина появилась таблица из 45 пунктов платных услуг с наименованием и ценами на них. В списке совмещены услуги МВД и Государственной миграционной службы. Ранее, согласно постановлению от 4 июня 2007 г. №795, существовал список платных услуг только для МВД, который состоял из 107 пунктов, без указания цен за услуги.

Согласно новым тарифам, после прохождения обучения вождению и сдачи экзаменов будущему водителю придётся заплатить 26 гривень за выдачу прав. В случае неудачной сдачи водительского экзамена повторная процедура обойдётся тоже в 26 гривень.

А чтобы зарегистрировать или перерегистрировать автомобиль иностранного производства, нужно будет выложить 190 гривень, за отечественный — на 37 гривень меньше.

Самая дорогая официальная услуга МВД — изготовление макетов индивидуальных номерных знаков автомобиля — 300-500 гривень.

Ниже — перечень услуг, определённый Кабинетом Министров, за которые представители ГАИ будут изымать плату с населения (в гривнях).

Видача посвідчення водія на право керування транспортними засобами:

після закінчення навчального закладу та складення іспитів — 26;
повторне прийняття іспитів з Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами — 26;
повторне прийняття іспитів з навичок керування транспортними засобами - 13;
після закінчення строку позбавлення права на керування транспортним засобом, що становить 12 і більше місяців (із складенням іспитів) — 26;
у разі відкриття іншої категорії (із складенням іспиту) — 26;
у разі відкриття нижчої категорії (із складенням іспиту) — 13.

Видача свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі (із складенням іспитів) — 78;
повторне прийняття іспитів у водія на право керування транспортними засобами з небезпечними вантажами — 78;
видача свідоцтва про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів (із складенням іспитів) — 75;
повторне прийняття іспитів у кандидата на право уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів — 75;
видача свідоцтва про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів — 93;

Реєстрація, перереєстрація колісних транспортних засобів з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерних знаків, зняття з обліку транспортного засобу з видачею облікової картки та номерних знаків для разових поїздок, проведення експертного дослідження транспортних засобів і супровідних документів з видачею експертного висновку:

транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД або окремих агрегатів — 152,63;
транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва або окремих агрегатів — 190,15;
мототранспорту, причепів вітчизняного виробництва та країн СНД — 148,63;
мототранспорту, причепів іноземного виробництва — 186,15;
мопедів або їх окремих агрегатів — 54,83.

Видача свідоцтва про реєстрацію колісних транспортних засобів у зв’язку з його пошкодженням або непридатністю, внесенням змін до реєстраційного документа або для виїзду за кордон:

автомобілів, автобусів — 26;
мототранспорту, причепів — 22.

Видача тимчасового реєстраційного талона на право керування транспортним засобом (за заявою власника або за дорученням):

автомобілів, автобусів — 15;
мототранспорту, причепів — 15.

Оформлення та видача:

дозволу на встановлення і використання на транспортних засобах спеціальних звукових та/або світлових сигнальних пристроїв синього чи жовтого кольору — 68;
дозволу на перевезення надгабаритних, великовагових вантажів — 95;
документів щодо погодження маршрутів дорожнього перевезення небезпечних вантажів — 95.

Розгляд проектів нормативно-технічної документації щодо погодження проектів конструкцій транспортних засобів у частині дотримання вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху з видачею свідоцтва про погодження конструкції — 199.

Підготовка документів та оформлення висновку про подальшу експлуатацію транспортного засобу, ідентифікаційні номери кузова (рами) якого підроблені, прийшли в непридатність або який розшукується правоохоронними органами іноземних держав — 83.

Видача висновку щодо можливості:
дублювання ідентифікаційних номерів транспортних засобів — 94;
нанесення ідентифікаційних номерів транспортних засобів — 86.

Видача:
довідки про відповідність технічного стану автобусів перевізника-претендента умовам перевезень — 120;
висновку про відповідність перевізника-претендента вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху — 250.

Виготовлення макетів індивідуальних номерних знаків транспортних засобів, які виготовляються на замовлення власників транспортних засобів, з видачею номерних знаків (за один комплект):

три символи — 300;
кожний наступний (до восьми символів) — 90;
графічний елемент — 500.

Оформлення та видача погодження (висновку) на заміну номерного агрегата транспортного засобу, а також на переобладнання транспортного засобу без заміни номерних агрегатів — 98.

Оформлення дозволу на видачу документів, транзитних номерних знаків, пов’язаних з придбанням або реалізацією транспортних засобів та кузовів (рам) — 36.

Источник: Дело.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.